Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Ficus pumila 'White Sunny' Fikus pnący

Cena: 14,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Ficus pumila 'White Sunny' Fikus pnący

Fikus pnący o niewielkich, prawie okrągłych i zielonych liściach z białym obrzeżeniem. Roślina cienioznośna, idealna do uprawy w szklanych pojemnikach.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Figowiec pnący 'White Sunny' - pstrolistny

Ficus pumila pochodzi z Chin i Japonii, gdzie porasta tropikalne lasy, wspinając się po drzewach i naturalnych podporach oraz płożąc się. Wykształca długie, cienkie pędy, które rozrastają się na wszystkie strony i pokryte są małymi, prawie okrągłymi liśćmi o średnicy ok. 1 cm. Płoży się i wspina po podporach za pomocą korzeni czepnych. Odmiana 'White Pumila' jest biało-zieloną wersją zielonolistnego gatunku. Cechują ją mniejsze i bardziej okrągławe liście z zielonym, nieregularnym środkiem i białym, szerokim obrzeżeniem. Blaszka liściowa jest delikatnie pofalowana i rozpięta na siatce mocnych nerwów. W uprawie domowej ficus pnący 'White Sunny' prowadzony przy podporach, osiąga ok. 100 cm wysokości. Z racji tego, że preferuje wilgotne i ciepłe stanowiska, będzie idealną rośliną do uprawy w szklanych pojemnikach i terrariach. Pięknie wygląda i dobrze rośnie prowadzony na kawałku pnia czy kory lub innej naturalnej konstrukcji, gdyż chętnie przyczepia się do powierzchni i daje niesamowicie atrakcyjny efekt biało-zielonej ścianki. Dobrze też reaguje na przycinanie.

Walory fikusa pumila ‘White Sunny’:

 • pnący pokrój
 • umiejętność przyczepiania się do rozmaitego podłoża
 • niewielkie, prawie okrągłe liście
 • biało - zielone ubarwienie liści
 • roślina idealna do uprawy w szklanych pojemnikach
 • roślina cienioznośna
 • dobrze znosi przycinanie

Wymagania i uprawa ficusa pumila ‘White Sunny’:

Fikus pumila preferuje stanowiska półcieniste bez bezpośredniego działania światła słonecznego. O ile gatunek dobrze radzi sobie w cieniu, to odmiana ‘White Sunny’ potrzebuje trochę więcej światła do ładnego wybarwienia. Jest rośliną ciepłolubną i radzi siebie nawet w wysokich temperaturach pod warunkiem stale wilgotnego podłoża. Fikus pumila wymaga systematycznego podlewania, a przesuszenie podłoża skutkuje zamieraniem rośliny. Latem należy podlewać 2- 4 razy w tygodniu, zimą w zależności od temperatury 1-2 razy w tygodniu. Preferuje wysoką wilgotność powietrza, więc wskazane jest nawet codzienne zraszanie. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Dokarmiać należy co 2 tygodnie płynnym nawozem do roślin zielonych. Wiosną zbyt długie pędy można przyciąć w celu rozkrzewiania się rośliny. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Ficus pumila 'White Sunny' Fikus pnący"

Great!

Ji Young K 2022-03-28

First time order from this shop and I am really satisfied. I live in Germany and the shipment came in 4 days which was pretty fast. Pumila was in great condition and I am really happy with it.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Opinia nowego klienta

Mariola K 2020-10-01

Maleńka ale piękna, zdrowa roslinka. Moje pierwsze zakupy w Zielonym parapecie,jestem na tak :)

 • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Ficus pumila 'White Sunny' Fikus pnący

Ficus pumila 'White Sunny' Fikus pnący

Fikus pnący o niewielkich, prawie okrągłych i zielonych liściach z białym obrzeżeniem. Roślina cienioznośna, idealna do uprawy w szklanych pojemnikach.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

 • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
 • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
 • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.