Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Alocasia 'Hilo Beauty' Alokazja

Cena: 79,99 zł


2-C-11-02632-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Alocasia 'Hilo Beauty' Alokazja

Unikatowa pstrolistna alokazja o niezwykle ozdobnych, zielono – kremowych liściach w deseń moro, osadzonych na długich i smukłych ogonkach. Roślina odziana w kamuflaż! Tropikalny rarytas.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Alokazja 'Hilo Beauty' -nakrapiana

Alokazja 'Hilo beauty' jest pstrolistną, oryginalnie wybarwioną odmianą z ciekawym wzorem. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykle ozdobne liście z kremowymi i jasnozielonymi, pstrokatymi wybarwieniami w postaci nieregularnych plamek rozsianych na całej powierzchni blaszki liściowej. Plamisty wzór tworzy wyraźny kontrast na tle ciemnej zieleni i kojarzy się z deseniem moro. Dzięki osobliwemu wybarwieniu cała roślina sprawia wrażenie jakby przywdziała maskujący kamuflaż. Liście są duże, sercowate, osadzone na długich, smukłych i zabarwionych na zielono-brązowo ogonkach. Alocasia 'Hilo beauty' tworzy wzniesiony pokrój, każdy liści wyrasta z podziemnej bulwy, przez co jest podobna w formie do kaladium. Pojedyncze liście osiągają do 30 cm długości, a cała roślina dorasta do 60 - 90 cm wysokości. To świetna propozycja dla łowców unikatowych odmian oraz miłośników pstrolistnych roślin, która będzie perełką w domowej dżungli. Tę piękną odmianę, można zestawiać z innymi tropikalnymi roślinami o ozdobnych liściach.

Walory alokazji 'Hilo beauty':

  • kremowo – zielone pstre ubarwienie
  • ozdobny plamisty deseń jak kamuflaż
  • atrakcyjny kształt liści
  • niezwykła ozdoba wnętrz
  • odmiana rzadko spotykana w sprzedaży
  • nowość dla łowców roślinnych rarytasów

Pielęgnacja alokazji

Alokazja preferuje gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Stanowisko powinno być jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Roślina najlepiej czuje się w temperaturze około 18-21 st.C. Uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego konieczne jest jej delikatne zraszanie miękką wodą. Rośliny nie można przelać, ani przesuszyć. W okresie zimowym podlewanie należy znacznie ograniczyć. Od wiosny do jesieni alokazię zasilamy co dwa tygodnie nawozem do roślin o ozdobnych liściach. Młodsze rośliny przesadzamy wiosną każdego roku, u starszych okazów wystarczy wymienić wierzchnią warstwę podłoża.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Alocasia 'Hilo Beauty' Alokazja

Alocasia 'Hilo Beauty' Alokazja

Unikatowa pstrolistna alokazja o niezwykle ozdobnych, zielono – kremowych liściach w deseń moro, osadzonych na długich i smukłych ogonkach. Roślina odziana w kamuflaż! Tropikalny rarytas.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg