Epipremnum aureum

Cena: 24,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Epipremnum aureum

Epipremnum złociste to przepiękne pnącze, które przywędrowało do nas z Wysp Salomona, znajdujących się na Pacyfiku. Roślina zachwyca pokrojem oraz uroczym, pstrym ulistnieniem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Epipremnum aureum-kwiaty domowe 

Epipremnum złociste to przepiękne pnącze, które przywędrowało do nas z Wysp Salomona, znajdujących się na Pacyfiku. Roślina zachwyca pokrojem oraz uroczym, pstrym ulistnieniem. Rozrasta się bardzo szybko, wytwarzając kanciaste, twarde, żółtawo-zielone pędy, które mogą osiągać długość nawet 4-5 m. Ozdobą epipremnum są sercowate, skórzaste, ostro zakończone liście. Soczyście zielona powierzchnia blaszki liściowej zdobiona jest kremowo-żółtymi smugami, których ilość uzależniona jest od stopnia nasłonecznienia. Im więcej promieni słonecznych dociera do rośliny, tym jej liście stają się bardziej pstrokate. Epipremnum złociste prezentuje się zjawiskowo, a dodatkowo nie sprawia problemów w uprawie. Efektowne, długie pędy zdobione barwnym ulistnieniem, mogą swobodnie zwisać, tworząc bajeczne kaskady lub czepiać się rozmaitych podpór.

Walory epipremnum złocistego:

  • kremowo-żółte smugi na liściach
  • sercowaty kształt blaszki
  • roślina oczyszczająca powietrze
  • szybki wzrost
  • prostota uprawy

Pielęgnacja epipremnum

Epipremnum aureum to najbardziej odporna odmiana roślin doniczkowych z tego rodzaju. Epipremnum złociste toleruje ocienione stanowisko i szybko się regeneruje kiedy je nieco przesuszymy. Tę roślinę można uprawiać na dwa sposoby – pozwalając mu zwisać luźno z podwieszonej doniczki lub podwiązując je do podpory takiej jak np. palik kokosowy, czy bambusowa tyczka. Podłoże dla epipremnum powinno zawierać składniki, które zapewnią mu przepuszczalność, takie jak perlitkeramzyt czy czips kokosowy. Gotowym, odpowiednim podłożem będzie Podłoże Uniwersalnego Zielonego Parapetu, specjalistyczne podłoże SERAMIS oraz podłoże nowej generacji GEOMIN. Przed każdym podlaniem należy upewnić się, czy ziemia przeschła. Utrzymanie zbyt wilgotnego podłoża może prowadzić do gnicia korzeni. Epipremnum aureum jest rośliną, która dobrze znosi również uprawę hydroponiczną. Największym walorem epipremnum złocistego są jego liście, dlatego należy dokarmiać je nawozem do roślin o ozdobnych liściach lub nawozem do roślin zielonych, bogatym w azot. Nawóz stosujemy wiosną, latem i wczesną jesienią, kiedy roślina ma najwięcej energii aby przyswoić zawarte w nim składniki odżywcze. Rozmnażanie epipremnum złocistego polega na włożeniu uciętej sadzonki z korzeniem powietrznym do wody. W ciągu około trzech tygodni korzenie będą już na tyle rozwinięte, że poradzą sobie w podłożu. Szczepkę Epipremnum aureum z korzeniem powietrznym można również włożyć bezpośrednio do ziemi. Oba powyższe sposoby są stosowane przez ogrodników w trakcie produkcji, dlatego w niektórych doniczkach można napotkać przycięte pędy, które z czasem wypuszczą liście.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

3 Recenzje dla "Epipremnum aureum"

Epipremnum złociste

Kamila F 2021-11-03

Zamowilam maluszka, który okazał się prawdziwym dzidziusiem :)

Pomimo, że wszędzie czytam o tym jak pięknie i szybko rośnie, nie doczekałam wie jeszcze nowego listka a minęło dobrych kilka tygodni od kiedy zawitał u moich drzwi:)

Nie poddaję się bo jest jesień i światła dużo mniej :)

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Roślina XXL

Patryk M 2021-10-22

Zdecydowałem się na zakup sadzonki XXL, aby od razu , w formie wiszącej, była piękną ozdobą- i tak faktycznie jest. Otrzymany egzemplarz był większy niż ten prezentowany na zdjęciu, kondycyjnie rewelacja. Zabezpieczenie rośliny na czas transportu znakomite. Serdecznie polecam :)

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Epipremnum

Dominika M 2021-04-01

Śliczny zdrowy maluch, który po miesiącu przestaje być maluchem.

  • 2 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Epipremnum aureum

Epipremnum aureum

Epipremnum złociste to przepiękne pnącze, które przywędrowało do nas z Wysp Salomona, znajdujących się na Pacyfiku. Roślina zachwyca pokrojem oraz uroczym, pstrym ulistnieniem.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty