Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Hoya macrophylla 'Albomarginata'

Cena: 49,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Hoya macrophylla 'Albomarginata'

Kolekcjonerska hoja o dużych, ozdobnych liściach, pokrytych mozaikowatym wzorem siatki nerwów. Zakwita bladoróżowymi kwiatami zebranymi w baldachy.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja 'Albomarginata' - wielkolistna, pstra

Hoya macrophylla albomarginata jest pnączem, które wyróżnia się dużymi, pięknymi, pstro ubarwionymi liśćmi z wyrazistym wzorem. Jej długie, pnące bądź zwisające pędy w naturze mogą dorastać do 1 - 2 metrów długości. W uprawie domowej wzrost będzie mniejszy. Hoya macrophylla może poszczycić się jednymi z największych liści spośród hoi. Mogą one osiągać 15 - 20 cm długości oraz 5 -7 cm szerokości, mają lancetowaty kształt i zachwycają oryginalnym rysunkiem oraz ciekawą, delikatnie wypukło-wklęsłą, gofrowaną fakturą. Ciemnozielona blaszka liściowa pokryta jest siatką jasnozielonych i kremowych nerwów, a pajęczynka linii tworzy bardzo dekoracyjny, mozaikowaty wzór. Dodatkowo liście są obrysowane kremowym marginesem, który klarownie podkreśla ich kształt. W chłodniejszych temperaturach, a także przy intensywnym oświetleniu liście nabierają różowych przebarwień, szczególnie jest to widoczne na kremowych marginesach. W sezonie wiosenno-letnim na roślinie rozkwitają kuliste baldachy drobnych, bladoróżowych, gwiazdkowatych kwiatów o średnicy ok. 25 mm. Wydzielają one specyficzny zapach, który jest najintensywniej wyczuwalny nocą, natomiast w dzień kwiaty pozostają prawie bezwonne.

Walory Hoya macrophylla albomarginata:

  • pokrój pnący lub zwisający
  • duże liście o ciekawej fakturze
  • dekoracyjny, mozaikowaty wzór i kremowy margines
  • pachnące, kuliste baldachy bladoróżowych kwiatów
  • roślina kolekcjonerska

Wymagania i pielęgnacja Hoyi:

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya macrophylla 'Albomarginata'

Hoya macrophylla 'Albomarginata'

Kolekcjonerska hoja o dużych, ozdobnych liściach, pokrytych mozaikowatym wzorem siatki nerwów. Zakwita bladoróżowymi kwiatami zebranymi w baldachy.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty