Pteris cretica 'Albolineata'

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-09-03014-NA-K2

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Pteris cretica 'Albolineata'

Urocza paproć tropikalna o dwubarwnych liściach z szerokim, zielonym obrzeżeniem i kremowo-białym pasem na środku. Urzeka pierzastymi liśćmi, osadzonymi na długich ogonkach.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Orliczka 'Albolineata' -paprocie domowe

Orliczka kreteńska jest niezwykle uroczą paprocią tropikalną, która świetnie radzi sobie w warunkach domowych. Szczególnie polecana jest do pomieszczeń sypialnianych, ponieważ wpływa korzystnie na jakość powietrza. Tworzy wyprostowany, gęsty i kępiasty pokrój z nieparzysto-pierzastych liści o lekko karbowanych brzegach i blaszce liściowej. Odmiana 'Albolineata' wyróżnia się efektownymi, dwubarwnymi liśćmi i lekkim, ażurowym wyglądem. Liście złożone są z trzech pojedynczych, wydłużonych, wstęgowatych listków i osadzone są na długich, cienkich lecz sztywnych ogonkach, osiągając nawet 30 cm długości. Każdy pojedynczy liść ma zielone, szerokie obrzeżenie o nieregularnych brzegach, a przez jego środek, wzdłuż nerwu głównego, przebiega kremowobiały, szeroki pas. Paproć ta wytwarza dwa rodzaje liści - większe, wzniesione i wydłużone liście zarodnikonośne, na spodzie których widoczne są zarodnie i mniejsze, ale szersze i łukowato zwieszające się w dół liście płonne. Odmiana 'Albolineata' dla pięknego wybarwienia wymaga nieco więcej światła niż zielonolistne formy.

Walory orliczki 'Albolineata'

  • zielono - kremowe ubarwienie
  • pasiasty deseń na środku każdego liścia
  • atrakcyjny, kępiasty i ażurowy pokrój
  • roślina cienioznośna
  • wpływa korzystnie na jakość powietrza

Wymagania paproci Pteris:

Orliczka preferuje stanowiska półcieniste i cieniste, na stanowiskach słonecznych liście będą uszkadzane przez słońce. Dobrze radzi sobie w temperaturze pokojowej, jednak nie wyższej niż 21 °C . Zimą temperatura może być nieco niższa, jednak nie mniej niż 13 °C. Przez cały rok orliczka wymaga wysokiej wilgotności powietrza. Korzystnie wpływa na jej wygląd i zdrowie zraszanie, zamgławianie lub ustawienie doniczki na podstawce wypełnionej wodą i kamykami. Podłoże powinno być torfowe, przepuszczalne, o odczynie średnio kwaśnym. Można użyć gotowego podłoża do paproci. Ważne jest, żeby było stale wilgotne, nie można dopuścić do jego przesuszenia, ale też nie mogą tworzyć się zastoje wodne. Odpowiednie dla paproci jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Podlewać należy często, latem 3-4 razy w tygodniu, zimą 2-3 razy w tygodniu. Częstotliwość podlewania zależy zawsze od temperatury otoczenia. Podlewać należy wodą odstaną, miękką i bezwapniową. Nawożenie od wiosny do jesieni raz na 2 tygodnie. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz w płynie do paproci. W przypadku zaschnięcia większości liści, należy je odciąć, roślinę systematycznie spryskiwać, a po czasie powinny pojawić się nowe liście. Paprocie najlepiej rosną w ciaśniejszych doniczkach.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Pteris cretica 'Albolineata'

Pteris cretica 'Albolineata'

Urocza paproć tropikalna o dwubarwnych liściach z szerokim, zielonym obrzeżeniem i kremowo-białym pasem na środku. Urzeka pierzastymi liśćmi, osadzonymi na długich ogonkach.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty