Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Chlorophytum 'Irish'

Cena: 12,99 zł


Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Chlorophytum 'Irish'

Odmiana o zwartym i gęstym pokroju oraz długich, trawiastych liściach w zielono-kremowym kolorze, rozjaśnionych pasiastym marginesem. Roślina domowa łatwa w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Zielistka 'Irish' - kwiaty domowe

Zielistka ‘Irish’ należy do bardzo łatwych w uprawie i jednocześnie wdzięcznych roślin domowych. Zachwyca pokrojem, przypominającym trawę ozdobną oraz atrakcyjnymi liśćmi z pasiastym deseniem. Tworzy gęstą i zwartą kępę z długich, ostro zakończonych, dwubarwnych liści, które ozdobione są kremowym marginesem. Rozrośnięta kępa osiąga wysokość ok. 40 - 50 cm. Zielona barwa kontrastuje z jasnym, pasiastym deseniem, widniejącym na obrzeżach, ale kremowe odbarwienia, przeplatające się z zielenią, są widoczne również w innych miejscach blaszki liściowej. Odmiana ‘Irish’ wyróżnia się spośród innych odmian szerszymi, przewieszającymi się liśćmi, co w efekcie tworzy fontannową formę. Szybki wzrost, atrakcyjny pokrój i łatwość w uprawie czynią ją numerem jeden wśród niezawodnych, a przy tym niezwykle efektownych roślin domowych.

Walory zielistki

  • dwubarwne, kremowo - zielone liście

  • pasiasty, kremowy margines
  • odmiana o szerokich i średnio długich liściach
  • szybki wzrost
  • świetnie prezentuje się jako roślina stojąca lub wisząca
  • roślina łatwa w uprawie
  • roślina bezpieczna dla psów i kotów

Wymagania i pielęgnacja zielistki

Chlorophytum laxum - zielistka preferuje stanowiska jasne. Nie wskazane jest dla niej miejsce, gdzie dociera ostre, południowe słońce. Najlepszy będzie parapet okna o wystawie typowo wschodniej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Optymalna temperatura wzrostu to 18-20 st C. Podłoże powinno być żyzne, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne. Odpowiednie dla zielistki jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Zielistkę podlewamy dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa ziemi jest sucha. Zielistka lubi zraszanie przegotowaną, letnią wodą. Zasilamy co tydzień nawozem do roślin zielonych., stosując 1/4 dawki wskazanej przez producenta. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Chlorophytum 'Irish'

Chlorophytum 'Irish'

Odmiana o zwartym i gęstym pokroju oraz długich, trawiastych liściach w zielono-kremowym kolorze, rozjaśnionych pasiastym marginesem. Roślina domowa łatwa w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg