Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Dracaena surculosa 'Starry Night'

Cena: 49,99 zł


2-B-12-03179-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Dracaena surculosa 'Starry Night'

Dracena o pstrych, obficie nakrapianych, żółto-zielonych liściach. Świetliste, żółte plamki na tle zieleni tworzą wzór kojarzący się z gwieździstym, nocnym niebem. Nazywana jest draceną - bambusem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Dracena rozgałęziona 'Starry Night' - o trawiastej formie, nakrapiana

Dracena 'Starry Night' to odmiana, której nie sposób się oprzeć! Od pierwszego wejrzenia zniewala wzrok wyjątkowym, pstrym ubarwieniem, które przywodzi na myśl rozgwieżdżone, nocne niebo. Urzeka zarówno pokrojem, przypominającym niskiego bambusa, jak i zachwycającym ulistnieniem. Jej największą ozdobą są lancetowate, wydłużone, zielone liście, które niemal na całej powierzchni ozdobione są świetlistymi, kremowo – żółtymi, okrągłymi odbarwieniami. Największa kumulacja jasnych plamek znajduje się wzdłuż nerwu głównego, natomiast obrzeża liści są przeważnie zielone z losowo pojawiającymi się plamkami. Pojedynczy liść wygląda jak fragment nocnego nieba i zachęca do obserwacji abstrakcyjnych „gwiazdozbiorów”, utworzonych przez pstre plamki. Pędy są bardziej wiotkie i podatne na wyginanie niż u innych gatunków, ale znakomicie znoszą przycinanie. Dla ładnego i gęstego pokroju warto co jakiś czas wykonać ten zabieg. Kwitnienie w uprawie domowej bywa trudne, ale może się zdarzyć, że na szczytach pędów pojawią się kremowe, pajączkowate kwiaty o delikatnym zapachu. Do wyrazistego wybarwienia roślina potrzebuje stanowiska dobrze oświetlonego z rozproszonym światłem. Zjawiskowe liście i atrakcyjny wygląd miniaturowego bambusa sprawiają, że będzie oryginalną ozdobą wnętrz o nieco egzotycznym wyglądzie. Warto pamiętać, że pomimo ogromnego uroku dracena jest zaliczana do roślin toksycznych dla zwierząt domowych.

Walory draceny rozgałęzionej 'Starry Night':

  • żółto - zielona barwa
  • atrakcyjny pokrój
  • pstre, obficie nakrapiane liście
  • deseń kojarzący się z rozgwieżdżonym niebem
  • podobieństwo do niskiego bambusa
  • nietuzinkowa, egzotyczna ozdoba wnętrz

Pielęgnacja draceny 

Dracena preferuje stanowiska jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa podłoża zupełnie przeschnie. Dracena uwielbią dużą wilgotność powietrza, dlatego konieczne jest jej częste zraszanie. W okresie letnim zasilamy ją raz w tygodniu nawozem o zwiększonej dawce potasu. Zimą temperatura nie powinna spadać poniżej 15 st.C.  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów kremowe
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Dracaena surculosa 'Starry Night'

Dracaena surculosa 'Starry Night'

Dracena o pstrych, obficie nakrapianych, żółto-zielonych liściach. Świetliste, żółte plamki na tle zieleni tworzą wzór kojarzący się z gwieździstym, nocnym niebem. Nazywana jest draceną - bambusem.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg