Calathea 'Yellow Fusion'

Cena: 44,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Calathea 'Yellow Fusion'

Zjawiskowa kalatea o malowniczym deseniu i atrakcyjnym ubarwieniu liści w kontrastowych odcieniach limonkowej i ciemnej zieleni. Odmiana kolekcjonerska, rzadka w sprzedaży.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Kalatea 'Yellow Fussion' -kolekcjonerska

Kalatea 'Yellow Fussion' jest jedną z odmian rzadko spotykanych w sprzedaży i ucieszy wielbicieli oraz kolekcjonerów tego gatunku. Zachwyca zjawiskowym i bardzo malowniczym ubarwieniem liści, które pod względem wzorów podobne są nieco do jej biało-zielonej kuzynki – kalatei 'White Fusion'. Cechuje się jednak limonkowo - żółtym ubarwieniem, połączonym z ciemną i jasną zielenią. Liście mają owalny, wydłużony kształt i osadzone są na długich, pionowo wzniesionych ogonkach. Okryte są niepowtarzalnym deseniem, a każdy z nich przedstawia oryginalny, pierzasty rysunek, który rozchodzi się od nerwu głównego, ukazując paletę różnych odcieni zieleni na tle soczystych barw limonki. Liście eksplodują pełnym energii kolorem, jednocześnie uspokajając wzrok głębokimi, ciemnymi tonami. Spodnia strona blaszki liściowej ma kontrastowe, jasnopurpurowe ubarwienie, które szczególnie zauważalne jest wieczorem, kiedy roślina składa liście, ukazując ich rewersy. Odmiana 'Yellow Fussion' będzie niewątpliwie piękną ozdobą, która rozjaśni i doda energii wnętrzom. Zdrowemu wyglądowi liści sprzyja wysoka wilgotność powietrza, którą te rośliny uwielbiają.

Walory kalatei 'Yellow Fussion':

  • energetyzująca kolorystyka
  • piękne ubarwienie o wielu odcieniach zieleni
  • malowniczy deseń na liściach
  • jasnopurpurowy spód blaszki
  • długie ogonki liściowe
  • elegancki, wyprostowany pokrój

Wymagania i pielęgnacja kalatei

Roślina lubi stanowisko jasne o rozproszonym świetle lub półcieniste. Najlepiej usytuować ją w oknie od strony wschodniej. Przy takim położeniu będzie miała dostateczną ilość światła, aby odpowiednio wybarwić liście, a poranne słońce nie zrobi jej krzywdy. Warto pamiętać, że kalatea nie lubi przeciągów oraz gwałtownej różnicy temperatur.  Bardzo dobrze rozwija się przy dużej wilgotności powietrza oraz temperaturze w granicach 18-25°C. Liście należy codziennie zraszać letnią, przegotowaną wodą. Doniczkę warto ustawić na podstawce z wodą i kamyczkami. Kalatea pasiasta preferuje podłoże próchnicze, dobrze przepuszczalne, zdrenowane, o lekko kwaśnym odczynie. Odpowiednim podłożem dla kalatei jest mieszanka podłoża dla roślin wilgociolubnych z dodatkiem (20%-40%) perlitu lub keramzytu lub Seramisu. Ziemia powinna być stale wilgotna, ale nie mokra. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.  Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Calathea 'Yellow Fusion'

Calathea 'Yellow Fusion'

Zjawiskowa kalatea o malowniczym deseniu i atrakcyjnym ubarwieniu liści w kontrastowych odcieniach limonkowej i ciemnej zieleni. Odmiana kolekcjonerska, rzadka w sprzedaży.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty