Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Monstera siltepecana

Cena: 29,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Monstera siltepecana

Monstera siltepecana to kolekcjonerski rarytas o srebrzystych liściach. Tylko prowadzona przy podporze wykształci charakterystyczne dziury.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Monstera siltepecana - Silver

Monstera siltepecana to kolekcjonerska krewniaczka modnej Monstery deliciosa, która zapoczątkowała trend #urbanjungle. Ta wyjątkowa odmiana pochodzi z tropikalnych lasów Meksyku i Indii, gdzie wspina się po pniach wysokich drzew, zmierzając w stronę słońca. W naturalnych warunkach jej lancetowate liście osiągają długość około 30 cm.  Młode przyrosty tej monstery mają odcień chłodnej zieleni pokrytej srebrnymi smugami, na których wyróżniają się ciemnozielone nerwy. Z wiekiem liście przybierają coraz ciemniejszy odcień zieleni i tracą swój srebrny poblask, ale w zamian wykształcają podłużne dziury charakterystyczne dla monster. W celu przyspieszenia procesu powstawania dziur w liściach należy zapewnić roślinie podporę, w przeciwnym razie przyrosty pozostaną w swojej młodzieńczej formie.  Kwiaty Monstery siltepecana są charakterystyczne dla roślin z rodziny obrazkowatych – nie mają walorów ozdobnych. Monstera siltepecana to roślina kolekcjonerska odpowiednia również dla początkujących. Szybki wzrost tej odmiany zadowoli wszystkich niecierpliwych roślinomaniaków.

Walory Monstery siltepecana:

  • srebrzyste liście
  • ciekawy pokrój
  • kolekcjonerski rarytas
  • możliwość prowadzenia rośliny na dwa sposoby
  • prostota uprawy

Pielęgnacja i uprawa Monstery siltepecana

Monstera  jest rośliną niewymagającą i łatwą w uprawie. W okresie zimowym znacznie ograniczamy podlewanie. Gatunek ten nie toleruje nadmiaru wody, dlatego roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy podłoże jest zupełnie suche. Monstera jest rośliną tropikalną i uwielbia dużą wilgotność powietrza. Liście wymagają regularnego zraszania miękką wodą. Dodatkowo można przecierać je wilgotną szmatką, usuwają z nich gromadzący się kurz. Do uprawy najlepsza będzie ziemia przewiewna, przepuszczalna, torfowa. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®Stanowisko powinno być pół cieniste, gdyż monstera jest wrażliwa na bezpośrednie nasłonecznienie. Roślinę przesadzamy raz w roku w okresie wiosennym. Starszym okazom wystarczy wymienić wierzchnią warstwę ziemi. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści srebrzysty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Monstera siltepecana

Monstera siltepecana

Monstera siltepecana to kolekcjonerski rarytas o srebrzystych liściach. Tylko prowadzona przy podporze wykształci charakterystyczne dziury.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty