Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Monstera karstenianum

Cena: 49,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-00562-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Monstera karstenianum

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Monstera karstenianum - rośliny domowe pnące

Monstera karstenianum to niesłychanie efektowne pnącze o nadzwyczajnym ulistnieniu. Pochodząca z Azji Południowo-Wschodniej roślina wyróżnia się szybkim tempem wzrostu, tworząc pędy osiągające nawet 4–5 m. Można prowadzić ją jako roślinę pnącą lub swobodnie zwisającą, spływającą gęstymi, malowniczymi kaskadami w kierunku podłoża. Chlubą rośliny są duże, mięsiste, zielone liście, na których miejscami pojawiają się jaśniejsze plamki. Fantastyczne, marmurkowe, miejscami wypukłe, mocno żyłkowate blaszki liściowe w połączeniu z naturalnym blaskiem ulistnienia nadają roślinie wyjątkowego, egzotycznego charakteru. Monstera karstenianum prezentuje się niezwykle okazale i nie sprawia trudności w uprawie, a także skutecznie oczyszcza powietrze, absorbując zanieczyszczenia.

Walory Monstery karstenianum:

  • drobne wybrzuszenia na blaszkach liściowych
  • gęste unerwienie
  • roślina odpowiednia na ocienione stanowisko
  • małe wymagania uprawowe
  • roślina oczyszczająca powietrze

Pielęgnacja monstery karstenianum

Monstera  jest rośliną niewymagającą i łatwą w uprawie. W swoim naturalnym środowisku najczęściej można ją zaobserwować w miejscach ocienionych. Jednak należy pamiętać, że w tropikalnej dżungli pomimo ocienionego miejsca dociera do niej znacznie więcej słońca niż w naszych warunkach, dlatego w domu najlepiej znaleźć dla niej miejsce o jasnym, rozproszonym świetle (np. okno wschodnie lub zachodnie). Monstera źle znosi bezpośrednie, palące, południowe słońce - może ono poparzyć jej liście. Z kolei ulokowanie monstery na zbyt ciemnym stanowisku poskutkuje spowolnionym wzrostem i małym rozmiarem liści oraz wydłużonymi ogonkami liściowymi, które będą próbowały wyciągać się w stronę słońca. W okresie zimowym warto doświetlać monsterę odpowiednimi żarówkami, które wspomogą zachowanie witalności tej pięknej rośliny. Gatunek ten nie toleruje nadmiaru wody, dlatego roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy podłoże jest zupełnie suche. Do uprawy najlepsza będzie ziemia lekka, przepuszczalna oraz żyzna. Odpowiednim klasycznym podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu, podłoże specjalistyczne SERAMIS® lub podłoże nowej generacji GEOMIN. Jeśli chcemy skomponować własną mieszankę, to w znacznej części powinna ona składać się z elementów rozluźniających podłoże, czyli perlitukeramzytuchipsów kokosowych czy mchu spaghnum. Najlepiej przesadzać monsterę dopiero kiedy korzenie zaczną wypełniać znaczną część doniczki – młode egzemplarze raz w roku, a starsze raz na około 2 lata. Monstera bardzo dobrze odnajduje się w uprawie hydroponicznej. Monstera jest rośliną tropikalną i uwielbia dużą wilgotność powietrza (od 50% wzwyż), którą można osiągnąć przy pomocy nawilżacza. Liście zaleca się regularnie przecierać wilgotną ściereczką w celu usunięcia zgromadzonego kurzu, w ten sposób będzie roślinie łatwiej przeprowadzić proces fotosyntezy. Monsterę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych. Jeśli w okresie jesienno-zimowym doświetlamy roślinę, to nie należy rezygnować z nawożenia. Monsterę łatwo rozmnożyć ucinając zdezynfekowanym sekatorem fragment łodygi z korzeniem powietrznym i węzłem, a następnie umieszczając go w wodzie z dodatkiem węgla aktywnego. Swoje szanse na szybkie ukorzenienie można podnieść wykorzystując do tego celu ukorzeniacz zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

3 Recenzje dla "Monstera karstenianum"

Monstera peru

Anna J 2023-08-04

Przyszła do mnie zdrowa roślina, o znacznie większych rozmiarach niż się spodziewałam, bardzo dorodna, z lśniącymi liśćmi. Niezwykle efektowna! Mam nadzieję, że będzie jej u mnie dobrze. Polecam sklep

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Easy , beautiful plant

Raghu T 2021-06-02

I was not expecting this plant such gorgeous, till I opened my box. My mouth was wide opened to see how beautiful this plant is.
It’s easy to care and propagate.
Thanks a lot for shipping it very well and carefully.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Monstera Peru

Karolina Z 2020-11-25

Roślina o niespotykanej fakturze lisci. Bardzo ładna sadzonka, gęsta. Jestem zaskoczona jak szybko rośnie. Jest u mnie 3 tydzien i wypuszcza juz szóstego liścia. Gorąco polecam!

  • 15 z 16 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Monstera karstenianum

Monstera karstenianum

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty