Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Ficus elastica ‘Moonshine’ (Shivereana)

Cena: 34,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Ficus elastica ‘Moonshine’ (Shivereana)

Fikus sprężysty ‘Moonshine’ to łatwa w pielęgnacji kolekcjonerska roślina, którą w sklepie Zielony Parapet możesz kupić w przystępnej cenie. 

 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Ficus elastica ‘Moonshine’  (Shivereana)

Figowiec sprężysty ‘Moonshine’, zwany również ‘Shivereana’ to wyjątkowo rzadko spotykana kolekcjonerska roślina. Jej główną ozdobą są skórzaste, eliptyczne liście, które w przypadku tej odmiany występują w tonacji kremowo - zielonej. Każdy kolejny liść tego fikusa to niespodzianka – odcienie zieleni i żółci przeplatają się, tworząc widowiskowe wzory. Jeden przyrost może być w całości kremowy i tylko lekko muśnięty zielenią, jakby za sprawą delikatnego ruchu pędzla. Inny zaś może być pokryty niemal w całości ciemnozielonym kolorem ze skupiskami jaśniejszych przebarwień. Ale to nie koniec – młode liście przybierają lekko łososiowy odcień, który jeszcze bardziej ożywia tę wesołą kompozycję. Trudno się dziwić, że fikus ‘Moonshine’  to roślina, którą każdy miłośnik roślin chciałby mieć w swojej kolekcji! Fikus sprężysty w warunkach naturalnych jest drzewem, które dorasta nawet do 30 metrów wysokości! Pochodzi z Azji oraz Indii, gdzie zamieszkuje wilgotne lasy tropikalne. Jego liście są regularnie rozmieszczone na całej długości pędów. W domowych warunkach przy odpowiedniej pielęgnacji może urosnąć na wysokość około 3 metrów.  Jego rozmiar można kontrolować poprzez przycinanie pędów. Fikus sprężysty ‘Moonshine’ to rarytas, który powala swoją nietuzinkową urodą, przy jednoczesnej prostocie pielęgnacji charakterystycznej dla fikusów.

Walory fikusa ‘Moonshine’:

  • skórzaste, jajowate, lśniące liście
  • atrakcyjne, rzadko spotykane wybarwienie
  • kolekcjonerski rarytas
  • może tworzyć formę małego drzewka
  • roślina łatwa w pielęgnacji

Wymagania i pielęgnacja figowca sprężystego

Fikus najlepiej rozwija się w temperaturze około 18-24 st C. Uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego wskazane jest jego częste zraszanie miękką, letnią wodą. Roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy górna warstwa ziemi jest sucha. Ważne jest, aby woda nie gromadziła się nadmiernie w podłożu. Fikus sprężysty preferuje glebę dość żyzną i przepuszczalną. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Młode rośliny przesadzamy wiosną każdego roku, a u starszych okazów wystarczy wymienić wierzchnią warstwę podłoża. Do uprawy wybieramy miejsce jasne lub lekko ocienione. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Ficus elastica ‘Moonshine’  (Shivereana)

Ficus elastica ‘Moonshine’ (Shivereana)

Fikus sprężysty ‘Moonshine’ to łatwa w pielęgnacji kolekcjonerska roślina, którą w sklepie Zielony Parapet możesz kupić w przystępnej cenie. 

 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty