Cissus striata

Cena: 24,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-09-04053-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Cissus striata

Cissus striata zwany pasiastym to łatwa w uprawie roślina spokrewniona z Cissusem discolor. Ta odmiana cissusa jest bezpieczna dla zwierząt.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Cissus striata - szybko rosnące pnącze domowe

Cissus striata to urodziwy „wspinacz” z rodziny winobluszczy, który pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie zamieszkuje tropikalne lasy deszczowe. Można go spotkać płożącego się po podłożu lub owiniętego wokół pni wielkich drzew. W warunkach domowych roślina może osiągać nawet do 3 metrów długości. Cały urok Cissusa striata tkwi w jego przepięknych, około 3-centymetrowych, pięciopalczastych listeczkach, które spływają w dół ciemnozieloną kaskadą. Brzegi błyszczących liści pokryte są drobnymi ząbkami, które zamiast wyglądać groźnie, dodają roślinie uroku. Krótkie międzywęźla gwarantują zwarty i gęsty pokrój rośliny. Cissus striata może być prowadzony zarówno w formie pnącza, jeśli zapewni mu się podporę, ale równie dobrze poradzi sobie zwisając z podwieszonej doniczki. Oczekiwany rozmiar cissusa można kontrolować za pomocą przycinania pędów, które również szybko się ukorzeniają. Głęboka zieleń liści Cissusa striata jest na tyle ponadczasowa, że idealnie wpasuje się zarówno w minimalistyczne jak i tradycyjne wnętrza. Roślina jest bezpieczna dla zwierząt.

Walory Cissusa striata:

  • pnący pokrój
  • pięciopalczaste, drobne liście
  • głęboki odcień zieleni
  • roślina bezpieczna dla zwierząt
  • roślina cienioznośna, łatwa w uprawie

Wymagania Cissusa striata

Roślina bardzo łatwa w uprawie, preferuje stanowiska niebezpośrednio nasłonecznione, ale nie może być to głęboki cień. Najlepsza będzie wystawa wschodnia na parapecie lub tuż przy oknie oraz parapet północny. Najlepiej znosi przeciętną temperaturę pokojową – maksymalnie do 24 °C, zimą temperatura powinna być nieco niższa 13 – 15 °C. Lubi wysoką wilgotność powietrza i warto zafundować jej cotygodniowe zraszanie. Podłoże powinno być stale lekko wilgotne, ale trzeba uważać, aby nie przelać rośliny, gdyż jest na to wrażliwa. Dobrym podłożem dla cissusa będzie Podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu dla roślin nietolerujących nadmiaru wody. Od wiosny do końca lata cissusa należy nawozić co 2 tygodnie nawozem do roślin zielonych. Wskazane jest uszczykiwanie wierzchołków pędów oraz ich przycinanie w celu rozkrzewiania się. Roślina jest wrażliwa na wyziewy z urządzeń gazowych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Cissus striata

Cissus striata

Cissus striata zwany pasiastym to łatwa w uprawie roślina spokrewniona z Cissusem discolor. Ta odmiana cissusa jest bezpieczna dla zwierząt.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty