Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Maranta leuconeura ‘Silver Band’

Cena: 59,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-04335-NA-K3

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Maranta leuconeura ‘Silver Band’

Maranta leuconeura ‘Silver Band’ to odmiana o szaro-srebrnym odcieniu liści i kontrastowych, jasnych nerwach. Bezpieczna dla zwierząt. Wieczorami jej liście składają się do modlitwy.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Maranta leuconeura ‘Silver Band’ 

Maranta leuconeura ‘Silver Band’ to kolekcjonerska odmiana znanej i lubianej maranty. Maranta to jeden z najbardziej barwnych ptaków w świecie roślin egzotycznych. Oprócz wyrazistych kolorów jej cechą charakterystyczną jest zdolność do składania liści dzięki specyficznemu łączeniu blaszki z ogonkiem liścia. Marantę leuconeura ‘Silver Band’ wyróżnia szeroki pas srebrnej szarości w środkowej części blaszki. Nerwy rozchodzą się promieniście na boki, są jasne i mocno wybijają się na tle ciemnozielonych brzegach liści. Środkowa, główna żyłka dla odmiany jest neonowozielona, co dodaje głębi całości. Spody przyrostów zdobi ciemnoczerwony kolor, który występuje u większości roślin z rodziny marantowatych. Ta fascynująca kolorystyka przyciąga wzrok i sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Srebrzysto-szare odcienie występują w naturze bardzo rzadko, przez co roślina będzie idealnym dopełnieniem kolekcji miłośników tego gatunku. Maranta kwitnie drobnymi, biało-fioletowymi kwiatuszkami, które co prawda nie mają wartości dekoracyjnych, ale sprawiają ogromną satysfakcję, ponieważ są oznaką odpowiedniej pielęgnacji rośliny. Maranta leuconeura ‘Silver Band’ jest bezpieczna dla futrzastych przyjaciół.

Walory Maranty leuconeura ‘Silver Band’:

  • roślina modlitewna – wieczorami składa liście
  • bezpieczna dla zwierząt
  • odpowiednia do cienia
  • szaro-srebrne, wyraziste wybarwienie liści
  • spody blaszki liściowej ciemnoczerwone

Uprawa i pielęgnacja Maranty leuconeura ‘Silver Band’:

Maranta zniesie ocienione stanowisko, jednak należy mieć na uwadze, że w naturze te rośliny porastają tropikalne dżungle, w których jest zdecydowanie więcej słońca, nawet w najniższych warstwach lasu. Dlatego warto znaleźć dla niej jasne miejsce o rozproszonym świetle, dzięki czemu urzeknie nas pełnią walorów swojego wybarwienia. Marantę można prowadzić na paliku bądź drabince, ponieważ ma zdolność do pięcia się, jednak równie dobrze będzie wyglądała zwisając swobodnie np. z podwieszonej doniczki. Maranty wolą podwyższoną wilgotność powietrza (50% i więcej), którą można im zapewnić dzięki nawilżaczowi. Rośliny z gatunku marantowatych lubią wilgoć w korzeniach, dlatego podłoże powinno być przystosowane do ich potrzeb. Najlepiej sprawdzi się w tej roli podłoże kompostowe Zielonego Parapetu – próchnicze, żyzne, lekko kwaśne i nieco rozluźnione. Świetnie się sprawdzi również podłoże specjalistyczne SERAMIS oraz podłoże nowej generacji GEOMIN. Odpowiedni dla rośliny będzie nawóz do roślin zielonych. Maranta wytwarza w korzeniach bulwy, które mają zdolność magazynowania wody. Podlewanie maranty powinno być wykonywane w takich odstępach aby podłoże mogło zachować odpowiednią ilość wilgoci. Należy pamiętać, że wilgoć nie jest równoznaczna z zastojem wody, który może zaszkodzić roślinie. Największą bolączką w uprawie maranty są zwijające się liście, które mogą oznaczać skrajne przesuszenie, bądź gnicie korzeni. Brązowe, kruche zakończenia blaszki mogą świadczyć o zbyt niskiej wilgotności powietrza.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Maranta leuconeura ‘Silver Band’

Maranta leuconeura ‘Silver Band’

Maranta leuconeura ‘Silver Band’ to odmiana o szaro-srebrnym odcieniu liści i kontrastowych, jasnych nerwach. Bezpieczna dla zwierząt. Wieczorami jej liście składają się do modlitwy.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.