Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Hoya krohniana 'Splash'

Cena: 18,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!B B

Pytanie o Produkt

Hoya krohniana 'Splash'

Hoja o długich pędach i niewielkich, sercowatych, pstrych liściach z licznymi srebrzystymi cętkami. Olśniewa atrakcyjnymi baldachami pachnących, kremowo – bordowych kwiatów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja 'Splash' - nakrapiana

Hoya krohniana to nowy, urzekający gatunek, który pochodzi z Filipin i został nazwany na cześć botanika Philipa Krohna. Zachwyca niewielkimi, zielonymi liśćmi o uroczym, sercowatym kształcie. Odmiana ‘Splash’ wyróżnia się pstrym ubarwieniem. Błyszczącą powierzchnię jej mięsistych, grubych i zielonych liści zdobią liczne cętki, kropki i plamki w srebrzystym i szarym kolorze. Są one rozmieszczone nierównomiernie, a każdy liść nakrapiany jest niepowtarzalnie. Liście są niewielkie, mają sercowaty kształt z prawie niezauważalnym wcięciem przy grubym ogonku i osadzone są na długich pędach naprzeciwlegle parami. Hoya krohniana ‘Splash’ zakwita kulistymi baldachami, złożonymi z 15 do 25 pojedynczych, małych kwiatów, które rozkwitają stopniowo przez 2 - 3 tygodnie. Kwiaty są kremowobiałe z bordowym środkiem, mają gwiazdkowaty kształt, a ich powierzchnia pokryta jest drobnymi włoskami, które nadają im pluszowego wyglądu. Dla kontrastu środek kwiatu jest gładki i wygląda jak z wosku. Kwiaty utrzymują się około tygodnia. To idealna roślina do uprawy w wiszącym pojemniku lub prowadzenia przy podporach. Najlepiej rośnie w pobliżu nasłonecznionego okna.

Walory Hoya krohniana 'Splash':

  • pokrój pnący lub przewieszający się
  • silnie nakrapiany, srebrzysty deseń
  • drobne i grube liście
  • atrakcyjny, sercowaty kształt liści
  • pachnące, kremowo- bordowe, gwiazdkowate kwiaty
  • niewielkie wymagania

Wymagania i pielęgnacja Hoi:

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej. Odpowiednim nawozem dla Hoyi będzie nawóz do roślin kwitnących.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów kremowe
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Hoya krohniana 'Splash'"

Jestem zadowolona

Paulina C 2023-04-18

Przepiękna. Drobniutkie listki o pięknym kształcie. Doniczka jest malusia, ale roślinka jest "bogata", ma wiele liści i pędów.

  • 2 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Hoya krohniana 'Splash'

Hoya krohniana 'Splash'

Hoja o długich pędach i niewielkich, sercowatych, pstrych liściach z licznymi srebrzystymi cętkami. Olśniewa atrakcyjnymi baldachami pachnących, kremowo – bordowych kwiatów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty