Scindapsus 'Treubii Dark Form'

Cena: 29,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Scindapsus 'Treubii Dark Form'

Tropikalne pnącze dla wielbicieli ciemnolistnych roślin. Kolekcjonerska odmiana o smukłych, wydłużonych liściach. Zachwyca niemal czarnym, jednolitym ubarwieniem i błyszczącą, elegancką powierzchnią liści.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Scindapsus 'Treubii Dark Form - ciemnolistny, kolekcjonerski

Scindapsus treubii ‘Dark Form’ jest niebywałą gratką dla wielbicieli ciemnolistnych roślin. To wyjątkowe tropikalne pnącze zachwyca pięknymi, błyszczącymi, lancetowatymi liśćmi o ciemnozielonym, niemal czarnym ubarwieniu, które wyrastają naprzemiennie z równie ciemnych i długich pędów. Jest to rzadko spotykana w sprzedaży odmiana, więc z pewnością zadowoli kolekcjonerów i poszukiwawczy roślinnych skarbów. Tworzy pokrój pnący i najlepiej prezentuje się uprawiana przy drabinkach czy kokosowych palikach. W takim ułożeniu liście będą większe, a blaszki zachwycą fantastycznie ubarwioną powierzchnią. W sprzyjających, iście tropikalnych warunkach liście osiągają długość nawet 50 cm, a pędy wydłużają się na ok. 2,5 m. W uprawie domowej wzrost będzie wolniejszy i mniejszy, a liście nieco krótsze, co w żadnym stopniu nie ujmie im urody. Alternatywnie roślinę można uprawiać z wiszących pojemnikach, z których pędy będą zwieszały się kaskadowo. Dzięki jednolicie ubarwionym, ciemnym i błyszczącym liściom odmiana ta zachwyca niebywałą elegancją, przy czym nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji.

Walory scindapsusa 'Treubii Dark Form':

  • roślina pnąca lub przewieszająca się
  • nietuzinkowe ciemne ubarwienie
  • błyszcząca powierzchnia liści
  • elegancki wygląd
  • rarytas dla wybrednych kolekcjonerów
  • łatwa uprawa i niewielkie wymagania

Wymagania Scindapsusa pnącego

Scindapsus porasta poszycia lasów deszczowych oraz wspina się po pniach wysokich drzew, co daje nam  sporo wskazówek odnośnie jego pielęgnacji. Stanowisko, na którym będzie się dobrze czuł powinno być jasne, z dużą ilością rozproszonego światła. Bezpośrednie, południowe słońce może poparzyć jego liście, natomiast zbyt ocienione stanowisko spowoduje, że roślina będzie wyciągać się w kierunku słońca, co skutkuje wydłużeniem międzywęźli i utratą zwartego pokroju. Z tego względu zaleca się postawienie scindapsusa na wschodnim, północnym lub zachodnim parapecie. Kolejnym ważnym elementem w uprawie ołustka jest podłoże, które powinno być lekko kwaśne, żyzne, próchnicze, a jednocześnie przepuszczalne. Odpowiednim podłożem będzie podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu, podłoże specjalistyczne SERAMIS® lub innowacyjne podłoże nowej generacji GEOMIN. Przepis na przykładową mieszankę podłoża dla scindapsusa do samodzielnego skomponowania to na przykład 30% chipsów kokosowych, 30% kory piniowej, 10% mchu spaghnum, 20% pumeksu i 10% worm castings. Ołustek radzi sobie świetnie również w uprawie hydroponicznej. Scindapsusa należy podlewać dopiero gdy podłoże prawie całkowicie przeschnie. Jest on rośliną wrażliwą na przelanie, które może doprowadzić do gnicia korzeni i powstania infekcji bakteryjnych lub grzybiczych. Wilgotność powietrza odpowiednia dla scindapsusa powinna oscylować co najmniej wokół 50%. Im wyższa wilgotność, tym roślina bardziej to doceni. Poziom wilgotności można sprawdzić przy pomocy higrometru, a jeśli jest zbyt niska można się wspomóc nawilżaczem. Roślinę należy regularnie nawozić nawozem do roślin zielonych według instrukcji podanych na etykiecie producenta. Nawożenie powinno odbywać się w miesiącach słonecznych – najlepiej od marca do października. Jeśli natomiast stosujemy żarówki doświetlające w miesiącach zimowych, to nie powinno się wówczas rezygnować z nawożenia nawet w tym okresie. Ołustka można łatwo rozmnożyć ucinając sadzonkę z węzłem i korzeniem powietrznym. Po włożeniu np. do wody z węglem aktywnym w ciągu około dwóch tygodni szczepka powinna nas uraczyć korzeniami. W podobny sposób ogrodnicy rozmnażają i rozkrzewiają scindapsusy podczas produkcji. Właśnie dlatego w niektórych doniczkach można napotkać pędy przycięte przy podłożu, które – mimo, że na pierwszy rzut oka tego nie widać - są w pełni ukorzenione i z czasem wypuszczą nowe przyrosty. Główny problem związany z uprawą scindapsusa to żółknące liście, które najczęściej są wynikiem przelania, chorób grzybowych lub oznaką żerowania szkodników. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści czarny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Scindapsus 'Treubii Dark Form'"

Scindapsus

Katarzyna M 2024-03-20

Sadzonka ładna,zamówiłam rozmiar M, ale sadzonka, którą otrzymałam wygląda na rozmiar S????

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Edyta

Edyta S 2021-10-26

Dark Form jest pięknym pnącze! Kupiłam jedną roślinkę, ale w realu jest jeszcze piękniejszy i udało mi się dokupić w promocji drugą. Obie są piękne i duże. Cuda. Polecam!

  • 5 z 5 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Scindapsus 'Treubii Dark Form'

Scindapsus 'Treubii Dark Form'

Tropikalne pnącze dla wielbicieli ciemnolistnych roślin. Kolekcjonerska odmiana o smukłych, wydłużonych liściach. Zachwyca niemal czarnym, jednolitym ubarwieniem i błyszczącą, elegancką powierzchnią liści.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty