Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Adiantum caudatum

Cena: 16,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Adiantum caudatum

Paproć domowa o kępiastym pokroju i łukowato wygiętych, długich, jasnozielonych liściach. Młode liście mają różowo-miedziane ubarwienie. Roślina cienioznośna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Adiantum caudatum

Adiantum caudatum jest paprocią, która w naturze rośnie w tropikalnej i subtropikalnej Azji na ocienionych, wilgotnych stanowiskach, najczęściej jako epifit lub roślina naskalna. Rozrasta się za pomocą pełzających, krótkich kłączy, z których wyrastają długie, łukowato wygięte, pierzaste liście. Tworzy pokrój rozłożystej, przewieszającej się kępy o długości i rozpiętości 30 - 40 cm. Każdy liść składa się z 20 do 44 par jasnozielonych, drobnych i delikatnych listków, które osadzone są naprzemiennie na cieniutkiej, ale mocnej, brązowej osi liścia. Pojedyncze listki mają wachlarzowaty kształt oraz powcinane zewnętrzne brzegi, przez co kojarzą się z liśćmi miłorzębu. Paproć ta wytwarza na końcach liści młode rośliny, które ukorzeniają się po zetknięciu z podłożem. Z czasem można je oddzielić i traktować jak nową sadzonkę. Młode listki są delikatne, mają miedziano - różowe zabawienie, które z czasem zmienia się w soczystą zieleń. Nazwa gatunkowa Adiantum pochodzi od greckiego „adiantos”, co oznacza „niezdolne do zamoczenia, wodoodporne” i nawiązuje do osobliwej cechy liści, które nie utrzymują na powierzchni wody. Specyficzny epitet caudatum oznacza „ogoniasty” i odnosi się do osobliwej formy liści. Paproć ta wymaga wysokiej wilgotności powietrza i jest rośliną cienioznośną. Chociaż większość paproci uznaje się za rośliny nietoksyczne dla zwierząt domowych, to w przypadku adiantum zaleca się ostrożność. Paproć ta zawiera substancje wykorzystywane w medycynie ludowej i nieznana jest reakcja pupili na jej spożycie.

Adiantum caudatum - walory:

  • atrakcyjny, naturalistyczny wygląd
  • rozłożysty, przewieszający się pokrój
  • subtelne, jasnozielone liście
  • młode liście o miedziano - różowym ubarwieniu
  • ciekawy sposób rozmnażania
  • roślina cienioznośna
  • elegancka ozdoba wnętrz

Adiantum caudatum - pielęgnacja (uprawa):

Adiantum preferuje stanowiska półcieniste i cieniste, na stanowiskach słonecznych liście będą uszkadzane przez słońce. Dobrze radzi sobie w temperaturze pokojowej, jednak nie wyższej niż 21 °C . Zimą temperatura może być nieco niższa, jednak nie mniej niż 13 °C. Przez cały rok orliczka wymaga wysokiej wilgotności powietrza. Korzystnie wpływa na jej wygląd i zdrowie zraszanie, zamgławianie lub ustawienie doniczki na podstawce wypełnionej wodą i kamykami. Podłoże powinno być torfowe, przepuszczalne, o odczynie średnio kwaśnym. Można użyć gotowego podłoża do paproci. Ważne jest, żeby było stale wilgotne, nie można dopuścić do jego przesuszenia, ale też nie mogą tworzyć się zastoje wodne. Odpowiednie dla paproci jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Podlewać należy często, latem 3-4 razy w tygodniu, zimą 2-3 razy w tygodniu. Częstotliwość podlewania zależy zawsze od temperatury otoczenia. Podlewać należy wodą odstaną, miękką i bezwapniową. Nawożenie od wiosny do jesieni raz na 2 tygodnie płynnym nawozem do paproci lub roślin zielonych, zimą raz w miesiącu. W przypadku zaschnięcia większości liści, należy je odciąć, roślinę systematycznie spryskiwać, a po czasie powinny pojawić się nowe liście. Paprocie najlepiej rosną w ciaśniejszych doniczkach.     

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Adiantum caudatum

Adiantum caudatum

Paproć domowa o kępiastym pokroju i łukowato wygiętych, długich, jasnozielonych liściach. Młode liście mają różowo-miedziane ubarwienie. Roślina cienioznośna.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty