Pteris quadriaurita 'Tricolor' Orliczka

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!B B

Pytanie o Produkt

Pteris quadriaurita 'Tricolor' Orliczka

Nietuzinkowa, tropikalna paproć o pięknym, zielono – miedzianym wybarwieniu i błyszczących liściach. Roślina cienioznośna o niewielkich rozmiarach.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Orliczka trójbarwna 'Tricolor' - kolorowa paproć domowa

Orliczka 'Tricolor' łączy w sobie elegancki i klasyczny styl z niezwykłym i nietuzinkowym wybarwieniem. Tworzy kępiasty pokrój o delikatnym, subtelnym wyglądzie z pierzastymi liśćmi osadzonymi na długich i cienkich ogonkach. Przyciąga wzrok wielobarwnym ulistnieniem i zmiennością wybarwienia w zależności od wieku i etapu rozwoju liści. Najmłodsze liście mają odcień miedzianej czerwieni, a w trakcie dojrzewania stopniowo zmieniają kolor na brązowy i brązowo-zielony, by ostatecznie przybrać różne odcienie zieleni. W efekcie cała roślina mieni się paletą barw od czerwieni po zieleń, przy czym dolne liście tworzą zieloną podstawę, a wierzchołki spowite są ciepłą, miedziano-czerwoną barwą. Chociaż orliczka 'Tricolor' należy do roślin cienioznośnych, to dla pięknego wybarwienia będzie potrzebowała dużo przefiltrowanego światła. Paproć ta osiąga ok. 25-30 cm wysokości i podobną szerokość. Jej atrakcyjna barwa urozmaici zielonolistną kolekcję paproci oraz innych tropikalnych roślin, którym z powodzeniem może towarzyszyć jako subtelny ażurowy dodatek.

Walory orliczki 'Tricolor':

  • atrakcyjne, miedziano - zielone wybarwienie
  • dekoracyjne, pierzaste liście
  • kępiasty pokrój
  • szybki wzrost
  • barwna ozdoba wnętrz
  • roślina cienioznośna
  • nieskomplikowana uprawa

Wymagania paproci Pteris:

Orliczka preferuje stanowiska półcieniste i cieniste, na stanowiskach słonecznych liście będą uszkadzane przez słońce. Dobrze radzi sobie w temperaturze pokojowej, jednak nie wyższej niż 21 °C . Zimą temperatura może być nieco niższa, jednak nie mniej niż 13 °C. Przez cały rok orliczka wymaga wysokiej wilgotności powietrza. Korzystnie wpływa na jej wygląd i zdrowie zraszanie, zamgławianie lub ustawienie doniczki na podstawce wypełnionej wodą i kamykami. Podłoże powinno być torfowe, przepuszczalne, o odczynie średnio kwaśnym. Można użyć gotowego podłoża do paproci. Ważne jest, żeby było stale wilgotne, nie można dopuścić do jego przesuszenia, ale też nie mogą tworzyć się zastoje wodne. Odpowiednie dla paproci jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Podlewać należy często, latem 3-4 razy w tygodniu, zimą 2-3 razy w tygodniu. Częstotliwość podlewania zależy zawsze od temperatury otoczenia. Podlewać należy wodą odstaną, miękką i bezwapniową. Nawożenie od wiosny do jesieni raz na 2 tygodnie płynnym nawozem do paproci lub roślin zielonych, zimą raz w miesiącu. W przypadku zaschnięcia większości liści, należy je odciąć, roślinę systematycznie spryskiwać, a po czasie powinny pojawić się nowe liście. Paprocie najlepiej rosną w ciaśniejszych doniczkach.     

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Pteris quadriaurita 'Tricolor' Orliczka"

Polecam

Marianna K 2023-04-20

Piękna, łatwa w uprawie paprotka. Kontrast pomiędzy nowymi miedzianymi listkami a dorosłymi zielonymi z papierowymi łodyżkami nadaje jej mnóstwo uroku

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Pteris quadriaurita 'Tricolor' Orliczka

Pteris quadriaurita 'Tricolor' Orliczka

Nietuzinkowa, tropikalna paproć o pięknym, zielono – miedzianym wybarwieniu i błyszczących liściach. Roślina cienioznośna o niewielkich rozmiarach.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty