Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Philodendron grazielae Filodendron

Cena: 69,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-05002-NA-K1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Philodendron grazielae Filodendron

Philodendron grazielae to filodendron pnący, który na grubych i giętkich łodygach, tworzy błyszczące i soczysto zielone liście, każdy w kształcie serca. Dzięki podporze i korzeniom powietrznym, trzyma piękny pionowy pokrój.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Philodendron grazielae - filodendron

Filodendron grazielae to endemiczny gatunek filodendrona, który występuje w północnej Brazylii, Kolumbii i Peru. A teraz możemy go mieć u siebie w domu! To niesamowite pnącze, które na grubej i sztywnej łodydze, tworzy niezwykle unikatowe liście w kształcie serc. Ciemnozielona blaszka liściowa, o wyjątkowym głębokim połysku, powoduje, że cała roślina jest bardzo elegancka i atrakcyjna. Zachwyca każdego i nie da się przejść koło niej obojętnie. Gdy zapewnimy filodendronowi odpowiednie warunki do wzrostu, liście mogą osiągnąć spore rozmiary, nawet powyżej 10 cm. Będą prawie tak długie jak szerokieFilodendron jest prostą rośliną w uprawie i bardzo dobrze dostosowuje się do warunków panujących w domu. Preferuje stanowisko jasne ze światłem rozproszonym, ale wybaczy też te lekko zacienione. Warto już od samego początku zapewnić mu dobrą i stabilną podporę. Dobrze sprawdzi się deska sosnowa, podpora z mchem lub palik kokosowy. Korzenie powietrzne tego filodendrona są niezwykle podatne na wrastanie się w podpory, dzięki czemu utrzymuje piękny pionowy pokrój i tworzy jeszcze większe liście. Philodendron grazielae dzięki temu pokrojowi i nietuzinkowym liściom, stanowi ciekawe urozmaicenie każdej kolekcji roślinnej.

Walory filodendrona grazielae:

  • ciemnozielone liście w kształcie serca 
  • głęboki połysk blaszki liściowej 
  • prosty w uprawie domowej 
  • unikatowe pnącze, kolekcjonerskie 
  • pionowy pokrój 

Wymagania filodendrona grazielae:

Philodendron jest rośliną prostą i łatwą w uprawie domowej. Ma nieduże wymagania pielęgnacyjne i dobrze dostosowuje się do warunków panujących w mieszkaniu. Preferuje stanowiska jasne ze światłem rozproszonym, ale będzie również tolerować delikatnie zacienione z pośrednim światłem słonecznym. Lubi ciepło, a najlepsza temperatura dla jego wzrostu to 18 do 25 stopni Celsjusza. Nie lubi przeciągów oraz nadmiaru wody w podłożu. Odpowiednie podłoże to takie, gdy jest dobrze zdrenowane i przepuszczalne podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Filodendrony są dość odporne i tolerancyjne na warunki uprawy w domu, ale dla lepszego wzrostu zaleca się zapewnienie im wyższej wilgotności powietrza, około 70%. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych. Warto zapewnić mu stabilną podporę np. w postaci palika modułowego, wypełnionego mchem Sphagnum, który wraz ze wzrostem rośliny można przedłużać.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Philodendron grazielae Filodendron

Philodendron grazielae Filodendron

Philodendron grazielae to filodendron pnący, który na grubych i giętkich łodygach, tworzy błyszczące i soczysto zielone liście, każdy w kształcie serca. Dzięki podporze i korzeniom powietrznym, trzyma piękny pionowy pokrój.

Podobne produkty