Ceropegia woodii 'Orange River'

Cena: 33,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-09-03175-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Ceropegia woodii 'Orange River'

Sukulent bulwiasty o cienkich, nitkowatych, przewieszających się pędach i mięsistych, ciemnozielonych liściach w kształcie wydłużonego serca. Nowa odmiana!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Ceropegia 'Orange River' - pomarańczowe łodygi i zielone liście

Efektowna, oryginalna roślina domowa o atrakcyjnym pokroju, dekoracyjnym ulistnieniu oraz pięknych kwiatach. Ceropegia woodii jest sukulentem liściowym. Zapasy wody gromadzi w mięsistych liściach oraz bulwach. W naturze gatunek ten występuje na terenie Afryki Południowej. Roślina tworzy mocno ukorzenioną bulwę, z której wyrastają długie, nitkowate, purpurowo podbarwione pędy. Zdobione są one drobnymi, skórzastymi liśćmi o sercowatym lub nerkowatym kształcie, które ułożone są naprzeciwlegle w dość równych odstępach od siebie. 

Odmiana 'Orange River' jest jedną z najnowszych odmian i wyróżnia się ciemnym wybarwieniem oraz większymi niż u gatunku, mocno wydłużonymi liśćmi. Pędy wyrastające z podziemnych bulwek są cienkie i ciemnozielone. Przy intensywnym oświetleniu nabierają pomarańczowych odcieni, stąd osobliwa nazwa odmianowa. Liście są bardzo charakterystyczne, mają sercowaty, ale mocno wydłużony kształt, a w zarysie są niemal trójkątne i szpiczaste z łagodnym taliowaniem w obu brzegach blaszki. 'Orange River' urzeka wyrazistym, zielonym ubarwieniem z subtelnym i niemal niezauważalnym, srebrzystym żyłkowaniem. Pod wpływem suszy i mocnego nasłonecznienia oraz w niższych temperaturach na liściach można zauważyć delikatny, pomarańczowy rumieniec, jednak ta barwa jest zdecydowanie zarezerwowana dla nitkowatych pędów. W sprzyjających warunkach Ceropegia rozrasta się szybko i najczęściej uprawiana jest w wiszących pojemnikach, a jej pędy swobodnie przewieszają się przez brzegi doniczki, tworząc zielone warkocze. Kwitnie chętnie - najczęściej pod koniec lata pojawiają się niewielkie, bardzo oryginalne, purpurowo - kremowe kwiaty w kształcie wydłużonych lampionów. Pędy można przycinać, pobudzając roślinę do zagęszczania, a fragmenty odciętych pędów przeznaczyć na wykonanie sadzonek. Nowe rośliny wyrosną również z dojrzałych bulwek, pojawiających się na pędach, które po oderwaniu sadzi się niezbyt głęboko do podłoża.

Walory ceropegii Wooda 'Orange River':

  • nitkowate, zwisające pędy
  • stonowane, zielone ubarwienie
  • efektowny, sercowaty i wydłużony kształt liści
  • niezwykła budowa kwiatów
  • bulwy wyrastające na pędach
  • sukulent łatwy w uprawie

Wymagania i uprawa ceropegii

Ceropegia uwielbia stanowiska jasne. Roślina umieszczona na parapecie od strony południowej, latem musi być chroniona przed ostrym, palącym słońcem. Brak odpowiedniej ilości światła powoduje, że zwiększa się odległość między liśćmi, które dodatkowo tracą swoje piękne, charakterystyczne ubarwienie. Ceropegia najlepiej czuje się w temperaturze około 20-22 st C. Podłoże powinno być przepuszczalne i dobrze zdrenowane.Sprawdzoną mieszanką dla ceropegii jest 50% podłoża uniwersalnego Zielonego Parapetu oraz 50% podłoża dla kaktusów i sukulentów Zielonego Parapetu. Roślinę podlewamy, gdy wierzchnia warstwa ziemi zupełnie przeschnie. Nadmiar wody, który zgromadzi się na podstawce, należy usunąć. Do zasilania najlepiej wykorzystać nawóz o spowolnionym działaniu. Zimą ograniczamy podlewanie i jeżeli mamy taką możliwość, przenosimy roślinę w jasne, ale chłodniejsze miejsce. Temperatura nie powinna spadać wówczas poniżej 10 st C. Warto pamiętać, że ceropegia nie znosi przeciągów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów kremowe
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Ceropegia woodii 'Orange River'

Ceropegia woodii 'Orange River'

Sukulent bulwiasty o cienkich, nitkowatych, przewieszających się pędach i mięsistych, ciemnozielonych liściach w kształcie wydłużonego serca. Nowa odmiana!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty