Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Oxalis triangularis ‘Mijke’ Szczawik trójkątny

Cena: 19,99 zł

31,99 zł brutto


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-10-01064-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Oxalis triangularis ‘Mijke’ Szczawik trójkątny

Szczawik o purpurowych trójkątnych liściach i jasnych liliowych kwiatach. Roślina o niezwykłej umiejętności poruszania się. Liście otwierają się w dzień i zamykają w nocy!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Szczawik trójkątny'Mijke'

Szczawik trójkątny jest niesamowitą rośliną, która oprócz ciekawego kształtu i koloru liści, ma niezwykłą umiejętność poruszania się. Liście szczawiku reagują na ilości światła, otwierając się w dzień i zamykając w nocy. W ten sposób roślina reguluje ilość wyparowywanej wody. Szczawik trójkątny w naturze rośnie w poszycie lasów w Brazylii, ale można go też spotkać w Afryce Południowej i w Europie. W naszym klimacie uprawiany jest jako roślina pokojowa lub sezonowo w ogrodzie. Szczawik trójkątny wykształca podziemne bulwki, które zimą przechowuje się w pomieszczeniach, gdyż roślina nie jest mrozoodporna. Charakterystyczne trójdzielne liście kojarzą się z koniczyną, przez co podobno roślina ma przynosić szczęście.

Szczawik 'Mijke' jest urzekającą odmianą o fioletowych liściach, składających się z trzech trójkątnych listków. 'Mijke' jest bardzo podobny do szczawiku 'Atropurpurea' jednak liście ma jaśniejsze, bez odbarwień i bez wyraźnej szerokiej czarnej krawędzi. Od późnej wiosny do lata, kępy liści zwieńczone są jasnoliliowymi pięciopłatkowymi kwiatami, wyrastającymi na smukłych łodygach. ‘Mijke’ reaguje na ilość światła, stulając na noc listki i otwierając je w dzień. Oprócz walorów ozdobnych i zdolność poruszania się, szczawik trójkątny jest też rośliną jadalną. Liście i kwiaty mogą być atrakcyjnym dodatkiem do sałatek. Ma ostry i kwaśny smak. Zawiera kwas szczawiowy, dlatego nie jest polecany osobom cierpiącym na reumatyzm czy kamicę nerkową.

Walory szczawika trójkątnego 'Mijke'

 • fioletowy kolor liści
 • drobne liliowe kwiaty
 • zdolność poruszania się
 • małe wymagania
 • uprawa w domu, na balkonie lub w ogrodzie
 • łatwo się rozmnaża
 • urzekający kształt liści

Pielęgnacja szczawika trójkątnego 'Mijke'

Preferuje jasne, dobrze oświetlone, ale nie bezpośrednio nasłonecznione stanowiska. Gdy jest zbyt dużo słońca, liście stają się brązowe. Z kolei zbyt mała ilość światła wpływa na skąpe kwitnienie i drobniejsze liście. Latem szczawik dobrze się czuje w temperaturze pokojowej. Na zimę bulwki zasychają i przechowujemy je w temp. 10-12 . Pod koniec zimy bulwki sadzi się do świeżego podłoża. Od marca roślinę podlewa się umiarkowanie -ziemia powinna być stale lekko wilgotna. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Pod koniec lata ogranicza się podlewanie, aż do zasuszenia liści. W okresie wegetacyjnym szczawiki nawozi się co 2-3 tygodnie. Bardzo łatwo rozmnaża się te rośliny z bulw przybyszowych, które oddzielamy od bulwy matecznej pod koniec zimy i sadzimy do osobnych doniczek. Jako roślina uprawiana na zewnątrz –w ogrodzie, bądź na tarasie, wymaga stanowiska cienistego lub półcienistego. Idealnie nadaje się do pojemników sezonowych. Przed zimą należy wykopywać bulwy i przechowywać w pomieszczeniu.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści purpurowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Oxalis triangularis ‘Mijke’ Szczawik trójkątny"

piekna

Elzbieta W 2021-02-22

Nie jest latwas-kapryśna??/Na zime zamiera??

 • 0 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Oxalis triangularis ‘Mijke’

Paulina S 2021-01-13

Szczawik robi ogromne wrażenie na każdym gościu - jest po prostu śliczny! Łatwa roślina, która daje widocznie znaki kiedy należy ją podlać (liście opadają i "więdną"). Kwitnie pięknymi, różowymi kwiatuszkami.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Oxalis triangularis ‘Mijke’ Szczawik trójkątny

Oxalis triangularis ‘Mijke’ Szczawik trójkątny

Szczawik o purpurowych trójkątnych liściach i jasnych liliowych kwiatach. Roślina o niezwykłej umiejętności poruszania się. Liście otwierają się w dzień i zamykają w nocy!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

 • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
 • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
 • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.