Doryopteris cordata

Cena: 15,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-03022-NA-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Doryopteris cordata

Niewielka paproć tropikalna zwana „paprocią z antenką”. Tworzy niską, poduchowatą kępę z liści asymilacyjnych i wyrastające pionowo liście zarodnionośne, przypominające antenki.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Doryopteris cordata - drobnolistna, zielona paproć

Doryopteris cordata jest wiecznie zieloną paprocią, która pochodzi z tropików. Ze względu na osobliwe liście, które wyrastają pionowo na cienkich pędach i przypominają antenki, nazywana bywa potocznie „paprocią z antenką”. Tworzy dwa rodzaje liści, które w duecie układają się w bardzo atrakcyjną formę. Liście asymilacyjne, tworzące niską, poduchowatą, przyziemną i gęstą kępę, są zielone, w zarysie owalne i okrągławe, o klapowano powcinanych brzegach. Pokryte są włoskami, dzięki czemu ich powierzchnia jest nieco szorstka. Ponad nimi, na pionowych ogonkach, wyrastają wysokie liście zarodnionośne, osiągające wysokość 15 cm. W pierwszej kolejności tworzy się i rozrasta niska kępa, następnie wynurzają się z niej wyprostowane ogonki i długie, delikatnie wygięte łukowato liście, które bardziej kojarzą z typowymi liśćmi paproci niż liście tworzące kępę. Ze względu na niski wzrost i niewielkie rozmiary Doryopteris cordata świetnie sprawdza się w ogrodach w szkle oraz jako mała, cienioznośna, tropikalna roślina doniczkowa.

Walory Doryopteris cordata:

  • niewielki rozmiar
  • dwa rodzaje liści o odmiennym wyglądzie
  • jednolita zielona kolorystyka
  • osobliwy pokrój
  • tropikalna ozdoba wnętrz
  • nadaje się do uprawy w ogrodach w szkle
  • roślina cienioznośna

Wymagania :

Doryopteris preferuje stanowiska półcieniste i cieniste, na stanowiskach słonecznych liście będą uszkadzane przez słońce. Dobrze radzi sobie w temperaturze pokojowej, jednak nie wyższej niż 21 °C . Zimą temperatura może być nieco niższa, jednak nie mniej niż 13 °C. Przez cały rok orliczka wymaga wysokiej wilgotności powietrza. Korzystnie wpływa na jej wygląd i zdrowie zraszanie, zamgławianie lub ustawienie doniczki na podstawce wypełnionej wodą i kamykami. Podłoże powinno być torfowe, przepuszczalne, o odczynie średnio kwaśnym. Można użyć gotowego podłoża do paproci. Ważne jest, żeby było stale wilgotne, nie można dopuścić do jego przesuszenia, ale też nie mogą tworzyć się zastoje wodne. Odpowiednie dla paproci jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Podlewać należy często, latem 3-4 razy w tygodniu, zimą 2-3 razy w tygodniu. Częstotliwość podlewania zależy zawsze od temperatury otoczenia. Podlewać należy wodą odstaną, miękką i bezwapniową. Nawożenie od wiosny do jesieni raz na 2 tygodnie płynnym nawozem do paproci lub roślin zielonych, zimą raz w miesiącu. W przypadku zaschnięcia większości liści, należy je odciąć, roślinę systematycznie spryskiwać, a po czasie powinny pojawić się nowe liście. Paprocie najlepiej rosną w ciaśniejszych doniczkach.     

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Doryopteris cordata

Doryopteris cordata

Niewielka paproć tropikalna zwana „paprocią z antenką”. Tworzy niską, poduchowatą kępę z liści asymilacyjnych i wyrastające pionowo liście zarodnionośne, przypominające antenki.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty