Doryopteris pedata

Cena: 25,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-04435-NA-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Doryopteris pedata

Atrakcyjna paproć domowa o niskim wzroście. Wykształca dwa rodzaje liści – niskie są mniejsze i podobne do liści bluszczy, a wysokie są duże i głęboko powcinane.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Doryopteris pedata -zielona pierzasta paproć

Doryopteris pedata to niewielka paproć , która w naturze rośnie w tropikalnych rejonach Ameryki Południowej i Indii. Jest bliską kuzynką orliczek i zyskała ogromną sympatię wśród miłośników paproci z powodu atrakcyjnych liści, występujących w dwóch formach i kształtach. Tworzy zwartą kępę i osiąga 30-40 cm wysokości oraz podobną wysokość, a rozrasta się za pomocą pełzających kłaczy. Liście zarodnionośne są wyższe, osadzone na długich, ciemnobrązowych, pionowo wzniesionych ogonkach i przewieszają się 10 - 15 centymetrów nad liśćmi asymilacyjnymi. Jest to sprytny sposób, aby zwiększyć szansę na rozsiewanie się zarodników. Liście zarodnionośne osiągają do 30 cm wysokości, są głęboko i dłoniasto powcinane, co budzi skojarzenie z liśćmi klonów palmowych. Od spodu, wzdłuż brzegów blaszki, tworzą się ciemnobrązowe zarodnie, podkreślając jej powcinany kształt. Wąska, marginalna obwódka z zarodników koresponduje barwnie z brązowymi nerwami od spodu blaszki oraz ogonkami. Liście asymilacyjne są dużo niższe, mniejsze i przypominają kształtem liście bluszczu. Paproć ta jest wrażliwa na niską wilgotność powietrza i z powodzeniem może być uprawiana w dużych, szklanych słojach.

Walory Doryopteris pedata:

  • niewielki rozmiar
  • dwa rodzaje liści o odmiennym wyglądzie
  • jednolita zielona kolorystyka
  • osobliwy pokrój
  • tropikalna ozdoba wnętrz
  • nadaje się do uprawy w ogrodach w szkle
  • roślina cienioznośna
  • roślina bezpieczna dla zwierząt domowych

Wymagania paproci:

Paproć preferuje stanowiska z dużą ilością rozproszonego światła, ale znosi też miejsca półcieniste i cieniste np. północne okno. Wymaga wysokiej wilgotności powietrza, zwłaszcza w sezonie grzewczym oraz w upalne letnie dni. Jest to niezbędny warunek w uprawie tej paproci, dlatego należy ją często zraszać i zamgławiać. Latem wystarczy jej temperatura pokojowa, zimę może spędzić w nieco chłodniejszej temperaturze 16-18 °C.
Podłoże powinno być przepuszczalne, lekkie, próchnicze i lekko kwaśne. Odpowiednie podłoże dla paproci to 
podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu zmieszane z torfem wysokim, kwaśnym (ok. 30%) oraz perlitem (ok. 30%). Podłoże powinno być stale lekko wilgotne. Podlewać należy miękką, odstaną wodą o temperaturze pokojowej. Od wiosny do końca lata dokarmia się roślinę połową zalecanej dawki nawozu do roślin o zielonych liściach. Dostosowanym do wymagań rośliny jest nawóz w płynie do paproci.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Doryopteris pedata

Doryopteris pedata

Atrakcyjna paproć domowa o niskim wzroście. Wykształca dwa rodzaje liści – niskie są mniejsze i podobne do liści bluszczy, a wysokie są duże i głęboko powcinane.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty