Najbardziej skuteczny sposób na ZIEMIÓRKI - bez chemii  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Oxalis deppei Szczawik Deppego

Cena: 19,99 zł

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Oxalis deppei Szczawik Deppego

Szczawik „czterolistna koniczynka” o uroczych liściach przypominających koniczynę i delikatnych różowych kwiatach. Liście zamykają się na noc!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Szczawik Deppego -Oxalis tetraphylla

Szczawik Deppego w naturze rośnie w z Meksyku na wilgotnych i trawiastych obrzeżach lasów. W naszym klimacie uprawiany jest jako roślina pokojowa lub sezonowo w ogrodzie. Szczawik Deppego wykształca mięsiste podziemne bulwki, które zimą przechowuje się w pomieszczeniach, gdyż roślina nie jest mrozoodporna. Jego największą ozdobą są fantastyczne liście, które są niesłychanie podobne do liści koniczyny. Tworzą one bujną kępę dorastającą do 30 cm wysokości. Z powodu osobliwego wyglądu liści, potocznie szczawik Deppego nazywa się „czterolistną koniczynką”. Może być on zatem wspaniałym podarunkiem „na szczęście” zamiast typowego kwiatowego bukietu. Liście szczawika Deppego są sercowate, mają kolor zielony, a w połowie blaszki okraszone są charakterystyczną bordowo- fioletową, zygzakowatą linią. Oprócz niewątpliwie uroczych liści, szczawik Deppego ma również niezwykłą umiejętność poruszania się. Liście szczawiku reagują na ilość światła, otwierając się w dzień i zamykając w nocy. Pod koniec wiosny roślina zakwita i nad kępą liści pojawiają się baldaszkowate kwiatostany składające się z różowych, drobnych kwiatów. Liście i kwiaty szczawika Deppego są jadalne i mogą być atrakcyjnym dodatkiem do sałatek. Mają ostry i kwaśny smak, ponieważ zawiera kwas szczawiowy, dlatego nie są polecane osobom cierpiącym na reumatyzm czy kamicę nerkową.

Walory szczawika 

  • liście w kształcie czterolistnej koniczyny
  • drobne różowe kwiaty
  • małe wymagania
  • uprawa w domu, na balkonie lub w ogrodzie
  • łatwo się rozmnaża

Pielęgnacja szczawika Deppego

Preferuje jasne, dobrze oświetlone, ale nie bezpośrednio nasłonecznione stanowiska. Latem szczawik dobrze się czuje w temperaturze pokojowej. Na zimę bulwki zasychają i przechowujemy je w temp. 10-12 . Pod koniec zimy bulwki sadzi się do świeżego podłoża. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego ParapetuOd marca roślinę podlewa się umiarkowanie, tak żeby ziemia była stale lekko wilgotna. Pod koniec lata ogranicza się podlewanie, aż do zasuszenia liści. W okresie wegetacyjnym szczawiki nawozi się co 2-3 tygodnie. Bardzo łatwo rozmnaża się te rośliny z bulw przybyszowych, które oddzielamy od bulwy matecznej pod koniec zimy i sadzimy do osobnych doniczek. Jako roślina uprawiana na zewnątrz –w ogrodzie, bądź na tarasie, wymaga stanowiska cienistego lub półcienistego. Idealnie nadaje się do pojemników sezonowych. Przed zimą należy wykopywać bulwy i przechowywać w pomieszczeniu.                  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowiskojasne lub ocienione
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówczerwony
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Oxalis deppei Szczawik Deppego

Oxalis deppei Szczawik Deppego

Szczawik „czterolistna koniczynka” o uroczych liściach przypominających koniczynę i delikatnych różowych kwiatach. Liście zamykają się na noc!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć