Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Chlorophytum comosum 'Green Bonnie' Zielistka

Cena: 24,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Chlorophytum comosum 'Green Bonnie' Zielistka

Zielistka o silnie skręconych, szerokich liściach w jednolitym zielonym kolorze. Tworzy kopulastą i rozczochraną kępę. Urocza i mało wymagająca.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Zielistka 'Green Bonnie' -o spiralnych liściach

Zielistka to znana od dawna, wdzięczna roślina domowa. Jest nie tylko prosta w uprawie, ale również ma właściwości zdrowotne. Potrafi oczyszczać powietrze z substancji takich jak formaldehyd, ksylen, tlenek węgla, aceton, amoniak i metale ciężkie. Dodatkową umiejętnością rośliny jest zmniejszanie promieniowania elektromagnetycznego oraz wyłapywanie kurzu i bakterii z powietrza. Jest to gatunek rośliny z rodziny szparagowatych i pochodzi z nadmorskich obszarów Afryki Południowej i Azji.

Zielistka 'Green Bonnie' jest uroczą, a przy tym niewymagającą rośliną domową. Podobnie jak jej pasiasta dwubarwna kuzynka -zielistka 'Bonnie', urzeka charakterystycznymi, szerokimi, spiralnie skręconymi liśćmi. Różni się jednak kolorem, ponieważ liście 'Green Bonnie' są jednolicie zielone bez jakichkolwiek odbarwień i pasków. Osobliwe skręcanie się liści powoduje, że roślina nabiera nieco kopulastego kształtu. Tworzy gęstą kępę i sprawia wrażenie rozczochranej. Zielistka 'Green Bonnie' świetnie nadaje się do wiszących pojemników lub wyższych donic. W takiej aranżacji można wyeksponować jej kwitnące długie pędy oraz łukowato wygięte pędy rozłogowe z małymi pająkowatymi roślinami potomnymi, które z czasem tworzą efekt kaskady. Oprócz uprawy domowej, zielistkę można również użyć do letnich ogrodowych kompozycji w pojemnikach. Trzeba tylko pamiętać, żeby wystawić ją na zewnątrz dopiero po 15 maja, a wczesną jesienią zabrać do domu.

Walory zielistki 'Green Bonnie':

  • zielona barwa liści
  • silnie poskręcane szerokie liście
  • kopulaste, rozczochrane kępy
  • kaskadowy wzrost dzięki długim rozłogom
  • niewymagająca pielęgnacja

Wymagania i pielęgnacja zielistki

Zielistka preferuje stanowiska jasne. Niewskazane jest dla niej miejsce, gdzie dociera ostre, południowe słońce. Najlepszy będzie parapet okna o wystawie typowo wschodniej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Optymalna temperatura wzrostu to 18-20 st C. Podłoże powinno być żyzne, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne. Odpowiednie dla zielistki jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Zielistkę podlewamy dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa ziemi jest sucha. Zielistka lubi zraszanie przegotowaną, letnią wodą. Zasilamy co tydzień nawozem do roślin zielonych, stosując 1/4 dawki wskazanej przez producenta.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Chlorophytum comosum 'Green Bonnie' Zielistka"

Piękna i zdrowa

Paulina O 2021-05-13

Roślina piękna i zdrowa , przyjęła się i ładnie rośnie

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Chlorophytum comosum 'Green Bonnie' Zielistka

Chlorophytum comosum 'Green Bonnie' Zielistka

Zielistka o silnie skręconych, szerokich liściach w jednolitym zielonym kolorze. Tworzy kopulastą i rozczochraną kępę. Urocza i mało wymagająca.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty