Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Soleirolia soleirolii Solejrolia rozesłana

Cena: 14,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Soleirolia soleirolii Solejrolia rozesłana

Urocza i delikatna soleirolia o drobnych, okrągłych liściach i nitkowatych pędach. Zachwyca pokrojem gęstej poduchy z przewieszającymi się pędami.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Solejrolia rozesłana -zielona poducha

Solejrolia rozesłana pochodzi z północnych wybrzeży i z wysp Morza Śródziemnego, gdzie często jest wykorzystywana jako ozdobne poduchowate wypełnienie szczelin między płytami chodnikowymi i kamieniami. Nazwę wzięła od nazwiska swojego odkrywcy - Józefa-Francoisa Soleirola , który znalazł ją w XIX w. na Kostaryce. Jest delikatną, ale gęsto rosnącą rośliną. Cechuje ją obfitość nitkowatych, zwisających pędów w kolorze różowym, które mogą mieć długość nawet 50 cm. Pędy są ciasno porośnięte filigranowymi, okrągławymi liśćmi z drobnymi, ledwo widocznymi włoskami. Soleirolia początkowo tworzy niską, zieloną poduchę o wysokości zaledwie 5 cm. Szybko jednak się rozrasta, a jej pędy przewieszają się, co sprawia wrażenie „wylewania się rośliny” z doniczki. Jej osobliwy pokrój sprawia, że bardzo efektownie wygląda umieszczona w dekoracyjnych wysokich osłonkach w kształcie głowy, imitując niesforną fryzurę a’la afro. Solejrolię można przycinać nożyczkami, nadając jej ciekawych kształtów, a przy okazji pobudzając roślinę do zagęszczania się. W okresie wielkanocnym świetnie sprawdzi się jako dekoracja w zastępstwie rzeżuchy. Od maja do października zakwita niepozornymi milimetrowymi kwiatami, które nie mają szczególnych walorów ozdobnych.

Walory solejrolii

  • delikatna i bardzo dekoracyjna
  • małe okrągłe liście
  • różowe, nitkowate, przewieszające się pędy
  • pokrój gęstej poduchy
  • roślina łatwa w uprawie

Wymagania i uprawa solejrolii:

Preferuje stanowisko widne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Woli chłodniejsze pomieszczenia, lecz z powodzeniem poradzi sobie w przeciętnej temperaturze pokojowej. Soleirolia jest wrażliwa na przesuszenie i wymaga stale wilgotnego podłoża. Należy jednak uważać, żeby po podlewaniu nie tworzyły się zastoje wody, gdyż roślina ich nie toleruje. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Co 2 tygodnie należy dokarmiać roślinę nawozem do roślin zielonych. Zimą ogranicza się podlewanie, ale podłoże nie może całkowicie wyschnąć. Roślina przechodzi wtedy w stan spoczynku i należy ją przenieść w chłodniejsze miejsce o temperaturze 5-10 °C. Wiosną roślinę przesadza się do świeżego podłoża i przycina pędy, pobudzając do wzrostu i krzewienia się.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Soleirolia soleirolii Solejrolia rozesłana"

super!

Joanna D 2020-08-20

Przyjechała w stanie nienaruszony, piękna, zwarta zielona czupryna :) wylądowała w doniczce-głowie i wygląda super!

  • 7 z 7 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Soleirolia soleirolii  Solejrolia rozesłana

Soleirolia soleirolii Solejrolia rozesłana

Urocza i delikatna soleirolia o drobnych, okrągłych liściach i nitkowatych pędach. Zachwyca pokrojem gęstej poduchy z przewieszającymi się pędami.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.