Selaginella apoda Widliczka bezłodygowa

Cena: 12,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Selaginella apoda Widliczka bezłodygowa

Ciekawa i oryginalna widliczka o niskim poduchowatym pokroju, przypominającym poduchę mchu. Urzeka drobnymi liśćmi i piękną zieloną barwą.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Widliczka bezłodygowa -zielona poducha

Selaginella apoda jest bardzo ciekawą i oryginalną rośliną, która należy do rodziny widliczkowatych - roślin występujących na Ziemi od ponad 300 milionów lat. W naturze rośnie na mokradłach oraz wilgotnych stanowiskach na południu Ameryki Północnej i w Meksyku. Ze względu na atrakcyjny wygląd i żywozieloną barwę liści oraz osobliwy wzrost jest chętnie uprawiana w naszym klimacie jako roślina pokojowa. Nie należy do roślin najłatwiejszych w uprawie, gdyż wymaga bardzo wysokiej wilgotności powietrza, ale przy zapewnieniu jej korzystnych warunków, będzie piękną perełką w kolekcji roślin domowych. Tworzy niski poduchowaty pokrój, który przypomina nieco poduchę mchu i dorasta do 8-10 cm wysokości. Sukcesywnie, ale w umiarkowanym tempie rozrasta się na boki, powiększając swoją średnicę. Pędy układają się nisko nad ziemią i są gęsto ulistnione drobnymi, łuskowatymi, zielonymi liśćmi. Widliczka nie uraczy nas kwitnieniem, gdyż należy do roślin rozmnażających się przez zarodniki zebrane na kłosach zarodnionośnych, tworzących się na końcach niektórych pędów. Ciekawostką jest, że wodę pobiera za pomocą języczków wyrastających u nasady listków, dlatego bardzo służy jej zamgławianie i zraszanie. Selaginella apoda z powodzeniem może imitować mech w kompozycjach z innymi roślinami np. fittonią oraz być elementem „ogrodów w szkle” lub świątecznych dekoracji florystycznych

Walory selaginelli apoda

  • piękna, zielona barwa liści
  • niski wzrost
  • atrakcyjny poduszkowaty pokrój
  • idealna roślina do uprawy w szklanych pojemnikach
  • roślina cienioznośna

Uprawa selaginelli apoda:

Selaginella preferuje stanowisko widne z rozproszonym światłem, poradzi sobie też w półcieniu. Do wzrostu wymaga wysokiej temperatury od 20 do 25 °C i bardzo dużej wilgotności powietrza, wynoszącej nawet 90 -100 %.Najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie tak wysokiej wilgotności jest wstawienie doniczki z rośliną do dużego szklanego słoja, kuli lub miniszklarenki. Selaginella apoda dobrze znosi też spadki temperatury. Podłoże powinno być bardzo przepuszczalne i lekko kwaśne z dobrym drenażem na dnie doniczki. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Należy utrzymywać stałą wilgotność podłoża, uważając aby nie przelewać rośliny. Podlewać powinno się wodą miękką i odstaną o temperaturze pokojowej. Najwięcej problemów sprawia zawsze zapewnienie roślinie wysokiej wilgotności powietrza, dlatego należy ją często zraszać. Nawet krótkotrwałe przeschniecie podłoża lub zmniejszenie wilgotności powietrza może skutkować nieodwracalnym obsychaniem liści.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód D -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Selaginella apoda Widliczka bezłodygowa

Selaginella apoda Widliczka bezłodygowa

Ciekawa i oryginalna widliczka o niskim poduchowatym pokroju, przypominającym poduchę mchu. Urzeka drobnymi liśćmi i piękną zieloną barwą.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty