Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Philodendron 'Petit Congo' Filodendron

Cena: 49,99 zł


Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Philodendron 'Petit Congo' Filodendron

Miniaturowa wersja filodendrona ‘Congo Red’ o błyszczących, ciemnozielonych liściach i kontrastowych czerwonych ogonkach. Zaletą są niewielkie rozmiary i zwarty pokrój.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Filodendron 'Petit Congo' 

Philodendron 'Petit Congo' jest miniaturową wersją filodendrona 'Congo Red'. Jego ogromną zaletą są niewielkie jak na filodendrona rozmiary. Dzięki temu może wnieść odrobinę tropikalnego klimatu nawet do niewielkich wnętrz. Nie potrzebuje podpór, po których musiałby się wspinał, ponieważ ma rozkrzewiony i zwarty pokrój. Zachwyca pięknymi ciemnozielonymi, grubymi liśćmi, których powierzchnia błyszczy jakby była wypolerowana. Są one rozmieszczone blisko siebie, delikatnie łukowato wygięte do dołu i utrzymają zgrabną i kompaktową sylwetkę rośliny. Szykowną i rzucająca się w oczy ozdobą są charakterystyczne dla filodendrona 'Congo' czerwone ogonki liściowe, które pięknie kontrastują z ciemną zielenią liści. Paletę barw wzbogaca osobliwy koloryt nowo wyrastających liści. Są one początkowo jaśniejsze i brązowawo-zielone, a z czasem wybarwiają się na ciemną zieleń. Ta cecha sprawia, że ‘Petit Congo’ obok wdzięcznego wyglądu i niewielkich rozmiarów oczarowuje także zmiennością barwową.

Walory filodendrona 'Petit Congo':

  • błyszczące liście
  • kompaktowy rozmiar
  • atrakcyjne czerwone ogonki liściowe
  • zmienność kolorystyczna liści
  • idealny do niewielkich pomieszczeń

Wymagania:

Philodendron jest rośliną mało wymagającą i łatwą w uprawie. Preferuje stanowisko delikatnie zacienione z pośrednim światłem słonecznym. Najlepsza dla niego będzie temperatura od 18 do 25 stopni Celsjusza. Należy unikać przeciągów oraz utrzymywać stale wilgotną glebę. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Filodendrony preferują wysoką wilgotność powietrza około 70%. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Philodendron 'Petit Congo' Filodendron

Philodendron 'Petit Congo' Filodendron

Miniaturowa wersja filodendrona ‘Congo Red’ o błyszczących, ciemnozielonych liściach i kontrastowych czerwonych ogonkach. Zaletą są niewielkie rozmiary i zwarty pokrój.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg