Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Tradescantia spathacea 'Sitara'

Cena: 11,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-06-01630-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Tradescantia spathacea 'Sitara'

Trzykrotka o pięknie wybarwionych liściach w zielono-kremowe pasy z różowym rumieńcem. Zachwyca intensywnie purpurowym rewersem liści. Roślina mało wymagająca!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Trzykrotka 'Sitara' -Reo meksykańskie

Tradescantia spathacea jest idealną rośliną dla początkujących ogrodników oraz osób, które mają mało czasu na pielęgnację roślin. Wybaczy wiele zaniedbań, gdyż jest mało wymagająca i bajecznie łatwa w uprawie. W naturze gatunek występuje w Ameryce Południowej, głównie w Meksyku. Do niedawna roślina była znana jako reo meksykańskie, obecnie zaliczana jest do trzykrotek. Odmiana 'Sitara' ma długie, mieczowate liście, które zachwycają pięknym wybarwieniem. Z wierzchu są ozdobione podłużnymi paskami o różnej szerokości w kremowo-zielonym kolorze. Uroczo rumienią się na różowo w jaśniejszych miejscach, zwłaszcza przy brzegach. Spód liści wybarwiony jest intensywnie na purpurowo, co szczególnie atrakcyjnie wygląda przy ułożonych pionowo i horyzontalnie liściach. Liście wyrastają z bardzo krótkiej łodygi, są gęsto ułożone i tworzą rynienkowatą rozetę. Często u podstawy rośliny wyrastają rozetkowate odrosty, zagęszczając jednocześnie jej formę. Trzykrotka zakwita niepozornymi kwiatami o niewielkich walorach ozdobnych, które umieszczone są w łódeczkowatych liściach przykwiatkowych. Roślina osiąga wysokość ok. 30 cm i jest piękną oraz niewymagająca ozdobą wnętrz.

Walory :

  • atrakcyjne pasiaste liście
  • wierzch liści kremowo-zielony z różowym rumieńcem, spód purpurowy
  • mieczowaty kształt liści
  • pokrój gęstej rozety z licznymi odrostami
  • osobliwe kwiaty
  • łatwe rozmnażanie
  • roślina mało wymagająca i bardzo łatwa w uprawie

Wymagania: 

Trzykrotka może przebywać zarówno w bezpośrednim, jak i pośrednim świetle słonecznym. Należy podlewać ją regularnie, ale tylko wtedy gdy górna warstwa podłoża jest sucha. Aby zachować kolor liści i zapobiegać chorobom grzybiczym, podlewanie rośliny należy wykonywać od dołu, a liści nie należy spryskiwać wodą. Co jakiś czas należy przycinać roślinę, dzięki temu przyspieszymy jej wzrost, przez co stanie się bardziej gęsta. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.  Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Tradescantia spathacea 'Sitara'

Tradescantia spathacea 'Sitara'

Trzykrotka o pięknie wybarwionych liściach w zielono-kremowe pasy z różowym rumieńcem. Zachwyca intensywnie purpurowym rewersem liści. Roślina mało wymagająca!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć