Aglaonema 'Anyamanee Tricolor'

Cena: 119,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-01698-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Anyamanee Tricolor'

Efektownie wybarwiona aglonema o pstrokatych, zielono - żółto - czerwonych liściach. Ozdobny, cętkowany wzór tworzy widowiskowy efekt. Roślina cienioznośna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Anyamanee Tricolor' 

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglonema 'Anyammanee Tricolor' jest zachwycającą odmianą o pstrokatych, trójbarwnych liściach. Blaszki liściowe są duże, szerokie i nakrapiane mnóstwem nieregularnych plamek o czerwonej i żółtej barwie oraz kropek w różnych odcieniach zieleni. Mają one wyraźnie zaznaczony zielony nerw główny i nieregularny, ciemnozielony margines. Kontrast plamek o różnych odcieniach czerwieni i zieleni tworzy zachwycający, malowniczy efekt. Każdy liść jest wyjątkowy, niepowtarzalny i może być w różnym stopniu upstrzony i zabarwiony. Najjaśniejsze i najmniej wybarwione są najmłodsze liście, z czasem intensywność barwy się nasila i widać wyraźny kontrast między czerwienią a zielenią. Aglonema ma zwarty, kępiasty pokrój i dorasta do 50 cm wysokości.  Należy do odmian kolekcjonerskich i bardzo rzadko spotykanych!

Walory Aglaonemy 'Anyamanee Tricolor'

  • liście efektownie upstrzone kropkami i plamkami
  • czerwono - żółto – zielone ubarwienie
  • błyszcząca powierzchnia liści
  • zwarty, kępiasty pokrój
  • oryginalny wygląd
  • łatwa, nieskomplikowana uprawa
  • roślina cienioznośna

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej. Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Anyamanee Tricolor'

Aglaonema 'Anyamanee Tricolor'

Efektownie wybarwiona aglonema o pstrokatych, zielono - żółto - czerwonych liściach. Ozdobny, cętkowany wzór tworzy widowiskowy efekt. Roślina cienioznośna.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty