Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Aglaonema 'Amalia'

Cena: 54,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-01818-NA-K4

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Amalia'

'Amalia' jest miniaturową odmianą aglonemy o bardzo długich, wąskich liściach i żywej kolorystyce, w której dominuje żywo zielony kolor przeplatany przez srebrzyste i złote akcenty. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Amalia'

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

'Amalia' jest miniaturową odmianą aglonemy o bardzo długich, wąskich liściach i żywej kolorystyce, w której dominuje żywo zielona barwa przeplatana przez srebrzyste i złote akcenty. Cytrynowa barwa podkreśla głównie symetryczny przebieg nerwów głównych przez środek blaszek liściowych, zaś srebrzyste, nieco rozmyte pasy przebiegają po liniach nerwów bocznych. Finezji dodaje kontrastująca, biała barwa ogonków liściowych, która powoduje, że liście sprawiają wrażenie jeszcze bardziej filigranowych i nabierają dodatkowej lekkości. Oprócz pięknej ornamentyki oraz ubarwienia odmiana ta na tle innych aglonem wyróżnia się horyzontalnym układem jej wąskich, wydłużonych liści. Dorasta do około 30 cm. 

Walory Aglaonemy 'Amalia'

  • kompaktowa odmiana o wąskich liściach
  • białe ogonki liściowe nadające kępie lekkości
  • ciekawa ornamentyka liści
  • ozdobne cytrynowe i srebrzyste pasy wzdłuż unerwienia
  • horyzontalny układ liści
  • łatwa w uprawie
  • rzadko spotykana odmiana, rarytas

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Aglaonema 'Amalia'"

Polecam!

Michał J 2022-10-18

Urocza aglaonema, sporo nowych przyrostów, bardzo ładne, smukłe liście. W zależności od oświetlenia obserwować można różne wybarwienie liści. Roślina prosta, acz efektowna.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Aglaonema 'Amalia'

Aglaonema 'Amalia'

'Amalia' jest miniaturową odmianą aglonemy o bardzo długich, wąskich liściach i żywej kolorystyce, w której dominuje żywo zielony kolor przeplatany przez srebrzyste i złote akcenty. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty