Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Philodendron melanochrysum

Cena: 29,99 zł


Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Philodendron melanochrysum

Olśniewający filodendron o dużych, wydłużonych i aksamitnych liściach. Urzeka elegancką, ciemnozieloną barwą liści z jasnymi nerwami. Rzadki rarytas do domowej dżungli.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Filodendron melanochrysum - unikat!

Philodendron melanochrysum jest jednym z piękniejszych filodendronów, który obok pokaźnych rozmiarów zachwyca wyjątkowo spektakularnymi liśćmi. W naturze rośnie w lasach deszczowych głównie Kolumbii, Ekwadoru i Peru. Jest gatunkiem zmiennym, a liście każdego okazu mogą się nieco różnić od siebie. Zmienność jest także widoczna na różnych etapach wzrostu. U młodych roślin liście są małe i szersze, początkowo mają szkarłatno-brązowe zabarwienie i są skórzaste, z czasem stają się ciemnozielone. Dojrzałe liście zachwycają aksamitną fakturą i niemal czarno-zieloną barwą, pięknie opalizując miękkim welurem w promieniach światła. Na tle ciemnej, aksamitnej zieleni zjawiskowo wyrysowane są bladozielone nerwy. Docelowo liście mają sercowaty i bardzo wydłużony kształt. W uprawie domowej zwykle osiągają ok. 30 cm długości, ale u starszych okazów uprawianych w idealnych warunkach mogą mieć nawet 90 -100 cm długości. Charakterystyczne jest ich pionowe odchylenie od długiego ogonka, na którym są osadzone. Philodendron melanochrysum uprawiany wspinając się po podporze będzie miał większe i dłuższe liście, które ułożą się dachówkowato, nadając mu zjawiskowego wyglądu. Jest gatunkiem kolekcjonerskim przeznaczonym dla zaawansowanych entuzjastów egzotycznej roślinności domowej!

Walory philodendrona melanochrysum:

  • pnący pokrój
  • duże liście
  • ciemnozielona barwa liści z jasnymi nerwami
  • aksamitna faktura
  • rarytas dla kolekcjonerów
  • tropikalna ozdoba wnętrz

Wymagania i uprawa philodendrona melanochrysum:

Philodendron jest rośliną mało wymagającą i łatwą w uprawie. Preferuje stanowisko delikatnie zacienione z pośrednim światłem słonecznym. Najlepsza dla niego będzie temperatura od 18 do 25 stopni Celsjusza. Należy unikać przeciągów oraz utrzymywać stale wilgotną glebę. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Filodendrony preferują wysoką wilgotność powietrza około 70%. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści brunatny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Philodendron melanochrysum

Philodendron melanochrysum

Olśniewający filodendron o dużych, wydłużonych i aksamitnych liściach. Urzeka elegancką, ciemnozieloną barwą liści z jasnymi nerwami. Rzadki rarytas do domowej dżungli.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg