Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Philodendron melanochrysum

Cena: 29,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Philodendron melanochrysum

Olśniewający filodendron o dużych, wydłużonych i aksamitnych liściach. Urzeka elegancką, ciemnozieloną barwą liści z jasnymi nerwami. Rzadki rarytas do domowej dżungli.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Filodendron melanochrysum - unikat!

Philodendron melanochrysum jest jednym z piękniejszych filodendronów, który obok pokaźnych rozmiarów zachwyca wyjątkowo spektakularnymi liśćmi. W naturze rośnie w lasach deszczowych głównie Kolumbii, Ekwadoru i Peru. Jest gatunkiem zmiennym, a liście każdego okazu mogą się nieco różnić od siebie. Zmienność jest także widoczna na różnych etapach wzrostu. U młodych roślin liście są małe i szersze, początkowo mają szkarłatno-brązowe zabarwienie i są skórzaste, z czasem stają się ciemnozielone. Dojrzałe liście zachwycają aksamitną fakturą i niemal czarno-zieloną barwą, pięknie opalizując miękkim welurem w promieniach światła. Na tle ciemnej, aksamitnej zieleni zjawiskowo wyrysowane są bladozielone nerwy. Docelowo liście mają sercowaty i bardzo wydłużony kształt. W uprawie domowej zwykle osiągają ok. 30 cm długości, ale u starszych okazów uprawianych w idealnych warunkach mogą mieć nawet 90 -100 cm długości. Charakterystyczne jest ich pionowe odchylenie od długiego ogonka, na którym są osadzone. Philodendron melanochrysum uprawiany wspinając się po podporze będzie miał większe i dłuższe liście, które ułożą się dachówkowato, nadając mu zjawiskowego wyglądu. Jest gatunkiem kolekcjonerskim przeznaczonym dla zaawansowanych entuzjastów egzotycznej roślinności domowej!

Walory philodendrona melanochrysum:

  • pnący pokrój
  • duże liście
  • ciemnozielona barwa liści z jasnymi nerwami
  • aksamitna faktura
  • rarytas dla kolekcjonerów
  • tropikalna ozdoba wnętrz

Wymagania i uprawa philodendrona melanochrysum:

Philodendron jest rośliną mało wymagającą i łatwą w uprawie. Preferuje stanowisko delikatnie zacienione z pośrednim światłem słonecznym. Najlepsza dla niego będzie temperatura od 18 do 25 stopni Celsjusza. Należy unikać przeciągów oraz utrzymywać stale wilgotną glebę. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Filodendrony preferują wysoką wilgotność powietrza około 70%. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści brunatny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Philodendron melanochrysum

Philodendron melanochrysum

Olśniewający filodendron o dużych, wydłużonych i aksamitnych liściach. Urzeka elegancką, ciemnozieloną barwą liści z jasnymi nerwami. Rzadki rarytas do domowej dżungli.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty