Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Pilea peperomioides ‘Mojito’ Pilea peperomiowata „Pieniążek”

Cena: 64,99 zł


2-B-13-02328-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Pilea peperomioides ‘Mojito’ Pilea peperomiowata „Pieniążek”

Wyjątkowa i rzadko spotykana odmiana ulubionej i popularnej pilei „Pieniążek”. Zachwyca pstrokatym wybarwieniem i niejednolicie nakrapianymi limonkowymi plamkami. Dla kolekcjonerów rarytasów roślinnych.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Pilea peperomioides 'Mojito'/ Pilea peperomiowata „Pieniążek”

Pilea 'Mojito' jest nową i rzadko spotykaną w sprzedaży odmianą popularnej i obecnie bardzo modnej pilei peperomiowatej, potocznie zwanej pileą „Pieniążkiem”. Podobnie jak gatunek zachwyca wyjątkowymi, okrągłymi liśćmi, osadzonymi na długich i cienkich ogonkach, ale niezaprzeczalnym atrybutem, który wyróżnia ‘Mojito’ jest pstrokate wybarwianie w różnych odcieniach zieleni i niejednolicie nakrapiane plamki. Nazwa odmianowa kojarzy się z kubańskim koktajlem na bazie rumu, którego smak wzbogacony jest nutami mięty i limonki. Jak na 'Mojito' przystało, na liściach dominują orzeźwiające i soczyste odcienie zieleni, a pstrokate, lecz subtelne i drobne odbarwienia przyjmują barwę mięty i limonki. Każdy liść jest wyjątkowy, ma niepowtarzalny wygląd i oryginalny układ plamek. Pilea peperomioides ‘Mojito' tworzy początkowo pokrój niewielkiej i luźnej rozetki. Z czasem jej główny pęd drewnieje, często ogałaca się od dołu i zaczyna przypominać miniaturowe drzewko z koroną okrągłych liści. Pilea 'Mohito' to rzadki rarytas polecany głównie dla kolekcjonerów!

Walory Pilea 'Mojito':

  • oryginalne, błyszczące i okrągłe liście
  • pstrokate, ale subtelne odbarwienia
  • limonkowo - miętowe odcienie zieleni
  • długie, cienkie ogonki liściowe
  • mało wymagająca uprawa
  • nowość na rynku - rarytas

Wymagania Pilei

Pilea preferuje stanowiska jasne z rozproszonym światłem. Bezpośrednie światło słoneczne, zwłaszcza latem, może przypalić liście. Konieczne jest też zapewnienie wysokiej wilgotności powietrza i temperatury 18-27 °C. Preferuje podłoże przepuszczalne. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. W sezonie wegetacyjnym podlewanie powinno być umiarkowane, a podłoże stale lekko wilgotne. Pilea nie toleruje nadmiaru i zastojów wody, dlatego konieczny jest dobry drenaż na dnie doniczki, a po podlewaniu należy odlać nadmiar wody z podstawki. Od jesieni ogranicza się podlewanie. W sezonie wegetacyjnym roślinę należy dokarmiać co 2 tygodnie zmniejszona dawką nawozu do roślin zielonych. Pilea ma tendencję do ogołacania się od dołu z liści , dlatego należy ją często odmładzać. Z przyciętych części można przygotować sadzonki, które łatwo się ukorzeniają.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Pilea peperomioides ‘Mojito’ Pilea peperomiowata „Pieniążek”"

Bardzo ładna roślinka

Piotr G 2021-05-08

Pięknie wygląda i łatwo się o nią dba.
Jeśli liście się zaczynają zwijać to oznacza że jest za suche powietrze, radze wtedy codziennie spryskiwać wodą albo postawić miskę z wodą obok roślinki woda będzie powoli parować zapewniając roślince wilgoć.

  • 4 z 4 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Pilea peperomioides ‘Mojito’ Pilea peperomiowata „Pieniążek”

Pilea peperomioides ‘Mojito’ Pilea peperomiowata „Pieniążek”

Wyjątkowa i rzadko spotykana odmiana ulubionej i popularnej pilei „Pieniążek”. Zachwyca pstrokatym wybarwieniem i niejednolicie nakrapianymi limonkowymi plamkami. Dla kolekcjonerów rarytasów roślinnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg