Czas realizacji zamówienia to aktualnie 3-4 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Asparagus falcatus Asparagus sierpowaty

Cena: 23,99 zł

2-C-12-02375-NA-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Asparagus falcatus Asparagus sierpowaty

Efektowne pnącze z Afryki o subtelnych, delikatnych pędach zwanych gałęziakami i liściach zmienionych w łuski. Roślina o wzniesionym pokroju i pięknej żywozielonej barwie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Asparagus sierpowaty

Asparagus sierpowaty w naturze rośnie w Afryce Południowej, głównie w RPA i Mozambiku. Jest pnączem o długich, sztywnych pędach, dorastających do 7 m. Pędy wyrastają z podziemnych bulw, początkowo są miękkie i wspinają się owijając wokół podpór, a z czasem drewnieją. W uprawie doniczkowej roślina tworzy początkowo wniesiony pokrój, w miarę wzrostu powinna być uprawiana przy podporach, aby zapobiec bałaganiarskiemu wyglądowi i rozchodzeniu się pędów na boki. Ciekawostką są liście przekształcone w haczykowate niewielkie łuski, które zaczepiają się o podpory, ułatwiając roślinie wspinanie. Pielęgnując asparagusa należy uważać, aby nie zaczepić nimi o skórę, gdyż może być to bolesne. Łuski pomagają roślinie wspinać się po podporach, a także mają właściwości obronne. W Afryce asparagus sierpowaty jest wykorzystywany do tworzenia zwartych żywopłotów, wspinając się po ogrodzeniach i chroniąc przed intruzami. Zielone części przypominające z wyglądu liście to przekształcone i spłaszczone pędy zwane gałęziakami. Pojedyncze pędy mają sierpowaty kształt, długość ok. 8-10 cm i przejmują funkcję liści, chociaż nimi nie są. Asparagus sierpowaty zakwita drobnymi, pachnącymi, biało-kremowymi kwiatami , zebranymi w spore kwiatostany.

Walory Asparagusa falcatus:

  • wzniesiony i pnący pokrój
  • długie pędy
  • pędy boczne gałęziaki jak liście
  • liście przekształcone w łuski
  • niewielkie wymagania uprawowe

Wymagania i pielęgnacja asparagusa

Asparagus preferuje stanowiska jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione i temperaturę 20 – 23 °C latem. Zimę powinien spędzać w chłodniejszym i jasnym pomieszczeniu lub w temperaturze pokojowej, ale wymaga wtedy zraszania. Podłoże powinno być próchnicze, lekko kwaśne i przepuszczalne. Odpowiednie dla asparagusa jest podłoże dla roślin wilgociolubnych Zielonego Parapetu. Roślina nie toleruje nadmiaru wody, dlatego podlewamy ją dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie. Nie można dopuścić jednak do przesuszenia korzeni, gdyż roślina zżółknie i się obsypie. W takiej sytuacji należy dobrze podlać asparagusa i poczekać aż wypuści nowe gałęziaki. Raz w tygodniu zasilamy nawozem do roślin zielonych, stosując połowę zalecanej dawki. Bardzo dobrze działa na niego zraszanie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokośćpowyżej 100 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódI -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Asparagus falcatus Asparagus sierpowaty

Asparagus falcatus Asparagus sierpowaty

Efektowne pnącze z Afryki o subtelnych, delikatnych pędach zwanych gałęziakami i liściach zmienionych w łuski. Roślina o wzniesionym pokroju i pięknej żywozielonej barwie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem