Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Chamaecereus silvestrii

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-00776-VP-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Chamaecereus silvestrii

Cieszący się coraz większą popularnością, atrakcyjny i efektowny kaktus. Chamaecereus silvestrii wytwarza przepiękne pomarańczowo-czerwone kwiaty o średnicy około 5 centymetrów. Mają one miseczkowaty kształt i oczarowują intensywnością swojego ubarwienia.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Echinopsis chamaecereus - kaktusy kwitnące

Cieszący się coraz większą popularnością, atrakcyjny i efektowny kaktus, którego możemy spotkać również pod nazwą Echinopsis chamaecereus. W naturalnym środowisku występuje na obszarze Argentyny, gdzie rośnie na zboczach gór wśród skał i zarośli. Przy uprawie doniczkowej osiąga do około 15 centymetrów wysokości oraz około 30 centymetrów szerokości. Cechuje się szybkim tempem rozgałęziania i rozprzestrzeniania. Jego jasnozielone pędy budzą skojarzenia z palcami, są pokryte licznymi areolami oraz drobnymi i delikatnymi cierniami. Jego największą i najbardziej zachwycającą ozdobą są kwiaty. Okres kwitnienia przypada na czas późnej wiosny i wczesnego lata. Chamaecereus silvestrii wytwarza wówczas przepiękne, pomarańczowo-czerwone kwiaty o średnicy około 5 centymetrów. Mają one miseczkowaty kształt i oczarowują intensywnością swojego rubinowego ubarwienia. Efektownie prezentuje się zarówno w wiszących koszach, jak i w doniczce na domowym parapecie.

Walory Chamaecereus silvestrii

 • szybkie tempo wzrostu
 • efektowne jasnozielone pędy, przypominające palce
 • wytwarza piękne, czerwone kwiaty
 • mało wymagająca uprawa

Wymagania Chamaecereus silvestrii

 • stanowisko słoneczne, jasne, bez bezpośredniego nasłonecznienia
 • zimą stanowisko chłodne (spowoduje to bardziej obfite kwitnienie)
 • odporna na zimno (toleruje temperaturę do -8 stopni Celsjusza)
 • umiarkowane podlewanie tylko w okresie letnim
 • zimą nie należy podlewać rośliny
 • podłoże przepuszczalne, średnio żyzne

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów czerwony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Chamaecereus silvestrii"

Spora niespodzianka!

Kamil O 2021-04-22

Po doniczce tej wielkości (5,5cm) spodziewałam się maleństwa, a dostałam całkiem sporą, wyrośnięta roślinkę. :) Pędy są piękne, jest ich naprawdę dużo i żaden z nich nie ucierpiał w transporcie. :)

 • 3 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Chamaecereus silvestrii

Chamaecereus silvestrii

Cieszący się coraz większą popularnością, atrakcyjny i efektowny kaktus. Chamaecereus silvestrii wytwarza przepiękne pomarańczowo-czerwone kwiaty o średnicy około 5 centymetrów. Mają one miseczkowaty kształt i oczarowują intensywnością swojego ubarwienia.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty