Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Spathiphyllum 'Jessica' Skrzydłokwiat

Cena: 99,99 zł


2-A-06-04693-GA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Spathiphyllum 'Jessica' Skrzydłokwiat

Kolekcjonerski skrzydłokwiat o pstrym ubarwieniu. Tworzy duże, bujne, wyprostowane kępy z niepowtarzalnie ubarwionych, pstrych, biało-żółto-zielonych liści. Rzadki rarytas.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Skrzydłokwiat 'Jessica' - odmiana wielobarwna 

'Jessica' jest poszukiwaną przez kolekcjonerów ciekawych roślin, pełną barwnych niespodzianek, pstrą wersją znanego l lubianego skrzydłokwiatu. Podobnie jak formy jednobarwne, odmiana ta zachwyca sporym wzrostem i dużymi, eleganckimi liśćmi. Tworzy kępiasty, wyprostowany pokrój, osiągając ok. 80 -100 cm wysokości oraz podobną szerokość. U dorosłych osobników liście są duże, lancetowate, osadzone na długich, pstrych ogonkach, mają lekko falowane brzegi i wyginają się łukowato, nadając roślinie nieco fontannową formę. Liście zaskakują niepowtarzalnymi wzorami w odcieniach od bieli do ciemnej zieleni, przy czym każdy z nich może różnić się intensywnością i wyglądem wariegacji. Czasem limonkowo-biała kolorystyka obejmuje niemal całe liście przechodząc między siatką zielonego unerwienia. Innym razem białe akcenty pojawiają się jedynie na fragmentach liści. Każdy nowy liść może zaskoczyć! Ze względu na swoje nadzwyczajne walory estetyczne skrzydłokwiat 'Jessica' będzie świetną propozycją dla kolekcjonerów i osób poszukujących roślin o oryginalnej i niecodziennej urodzie.

Skrzydłokwiat 'Jessica' - walory:

  • spory wzrost
  • pokrój wyprostowanej, bujnej kępy
  • unikatowa odmiana o pstrym ulistnieniu - rarytas
  • biało - kremowe, żółte i zielone wybarwienie liści
  • niewielkie wymagania
  • roślina oczyszczająca powietrze

Skrzydłokwiat 'Jessica' - pielęgnacja (uprawa):

Skrzydłokwiat uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego potrzebuje częstego zraszania. Warto też ustawić doniczkę na podstawce z kamyczkami zalanymi wodą. Roślina preferuje stanowiska pół cieniste o rozproszonym świetle. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, zdrenowana, próchnicza o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednie dla skrzydłokwiatu jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Skrzydłokwiat podlewamy 2-3 razy w tygodniu, dobrze znosi chwilowe przesuszenie podłoża. Woda do podlewania powinna być miękka, przegotowana i odstana o temperaturze pokojowej. Roślinę zasilamy raz w tygodniu 1/4 zalecanej dawki nawozu do roślin kwitnących. Należy pamiętać, że skrzydłokwiat nie toleruje bezpośredniego nasłonecznienia, zbyt wysokiej temperatury oraz przeciągów. Roślinę najlepiej jest przesadzać wiosną każdego roku. Zimą, przy mniejszej ilości światła, ograniczamy podlewanie i zaprzestajemy nawożenia. Dbamy o to, aby błyszczące liście skrzydłokwiatu zawsze były czyste.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Spathiphyllum 'Jessica' Skrzydłokwiat"

Przepiękny

Ola P 2023-02-14

Sadzonka pięknie wybarwiona, malutka ale piękna.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Spathiphyllum 'Jessica' Skrzydłokwiat

Spathiphyllum 'Jessica' Skrzydłokwiat

Kolekcjonerski skrzydłokwiat o pstrym ubarwieniu. Tworzy duże, bujne, wyprostowane kępy z niepowtarzalnie ubarwionych, pstrych, biało-żółto-zielonych liści. Rzadki rarytas.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg