Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Hydnophytum papuanum Mrówcza roślina

Cena: 24,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-07-01629-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hydnophytum papuanum Mrówcza roślina

Cud natury! Roślina, która żyje w symbiozie w mrówkami! Rośnie w lasach tropikalnych jako epifit, a jej zgrubiała część służy mrówkom za schronienie. Rarytas dla kolekcjonerów!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Mrówcza roślina -hydnopytum

Hydnophytum papuanum jest fantastycznym przykładem symbiozy roślin z mrówkami. W naturze rośnie w lasach tropikalnych południowo-wschodniej Azji, głownie w Tajlandii i Malezji, gdzie jako epifit porasta drzewa. Roślina wykształca pomiędzy korzeniem a pędami zgrubiałą część, nazywaną kaudeksem, w której wydrążona jest gęsta sieć korytarzy i tuneli. Zamieszkują w niej niektóre nadrzewne gatunki mrówek. Ta specyficzna relacja przynosi obopólne korzyści, ponieważ mrówki otrzymują schronienie przed drapieżnikami, a roślina wykorzystuje odchody mrówek jako składniki odżywcze. Kaudeks powiększa się wraz z dojrzewaniem rośliny i może osiągać 40-60 cm średnicy. Ten osobliwy „domek dla mrówek” jest zwieńczony długimi, cienkimi pędami, z których wyrastają eliptyczne, lekko mięsiste, jasnozielone liście. W sprzyjających warunkach roślina zakwita drobnymi, białymi kwiatami, z których rozwijają się koralowe owoce. Dorosła roślina osiąga 30 - 50 cm wysokości. Hydnophytum papuanum jest nie lada gratką dla kolekcjonerów nietypowych roślin! Rarytasem, którego nie powstydziłaby się żadna profesjonalna kolekcja.

Walory Hydnophytum papuanum:

  • niezwykła umiejętność symbiozy z mrówkami
  • zgrubiały kaudeks z wydrążonymi korytarzami
  • fantastyczna ciekawostka botaniczna
  • powolny wzrost
  • oryginalna ozdoba wnętrz
  • roślina dla kolekcjonerów

Wymagania Hydnophytum papuanum

Hydnophytum papuanum preferuje stanowiska dobrze oświetlone z rozporoszonym światłem. Wymaga wysokiej wilgotności powietrza i ciepła. Optymalna temperatura uprawy to 18-23 °C. Warunkiem sukcesu w uprawie hydnophytum jest przygotowanie właściwego, mocno przepuszczalnego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Gleba musi być stale lekko wilgotna, ale nie może być mokra. Podlewać należy po lekkim przeschnięciu wierzchniej warstwy podłoża. Roślina preferuje zraszanie, zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy powietrze w mieszkaniach jest bardzo suche. W warunkach uprawy domowej hydnophytum nie ma możliwości symbiozy z tropikalnymi mrówkami, więc w okresie wzmożonej wegetacji powinno się regularnie dokarmiać roślinę nawozem do roślin ozdobnych. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Hydnophytum papuanum Mrówcza roślina"

Cieszy oko!

Michał J 2022-10-18

Po wielu tygodniach adaptacji i "ciszy" wegetacyjnej, roślina w końcu ruszyła z kopyta. Dużo nowych liści, a do tego pojawiły się pierwsze kwiaty. Co prawda mikroskala i żadna rewelacja wizualna, ale za to jaka satysfakcja :).

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Oryginał

Agnieszka B 2020-10-25

Ciekawa roślina.WYGLĄDA JAK GRUSZKA Z CZUBKA, KTÓREJ WYRASTAJĄ MIĘSISTE ŁODYŻKI Z GRUBYMI LIŚĆMI. Mam nadzieję ,że zadomowi się u mnie i będzie jej dobrze.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Hydnophytum papuanum Mrówcza roślina

Hydnophytum papuanum Mrówcza roślina

Cud natury! Roślina, która żyje w symbiozie w mrówkami! Rośnie w lasach tropikalnych jako epifit, a jej zgrubiała część służy mrówkom za schronienie. Rarytas dla kolekcjonerów!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty