Niższe koszty dostawy. Przesyłka już od 15,99 zł!  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Wysyłka roślin w okresie zimowym. Jak zabezpieczamy przesyłki SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Hydnophytum papuanum Mrówcza roślina

Cena: 24,99 zł

2-B-07-01629-NA-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Hydnophytum papuanum Mrówcza roślina

Cud natury! Roślina, która żyje w symbiozie w mrówkami! Rośnie w lasach tropikalnych jako epifit, a jej zgrubiała część służy mrówkom za schronienie. Rarytas dla kolekcjonerów!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Mrówcza roślina -hydnopytum

Hydnophytum papuanum jest fantastycznym przykładem symbiozy roślin z mrówkami. W naturze rośnie w lasach tropikalnych południowo-wschodniej Azji, głownie w Tajlandii i Malezji, gdzie jako epifit porasta drzewa. Roślina wykształca pomiędzy korzeniem a pędami zgrubiałą część, nazywaną kaudeksem, w której wydrążona jest gęsta sieć korytarzy i tuneli. Zamieszkują w niej niektóre nadrzewne gatunki mrówek. Ta specyficzna relacja przynosi obopólne korzyści, ponieważ mrówki otrzymują schronienie przed drapieżnikami, a roślina wykorzystuje odchody mrówek jako składniki odżywcze. Kaudeks powiększa się wraz z dojrzewaniem rośliny i może osiągać 40-60 cm średnicy. Ten osobliwy „domek dla mrówek” jest zwieńczony długimi, cienkimi pędami, z których wyrastają eliptyczne, lekko mięsiste, jasnozielone liście. W sprzyjających warunkach roślina zakwita drobnymi, białymi kwiatami, z których rozwijają się koralowe owoce. Dorosła roślina osiąga 30 - 50 cm wysokości. Hydnophytum papuanum jest nie lada gratką dla kolekcjonerów nietypowych roślin! Rarytasem, którego nie powstydziłaby się żadna profesjonalna kolekcja.

Walory Hydnophytum papuanum:

 • niezwykła umiejętność symbiozy z mrówkami
 • zgrubiały kaudeks z wydrążonymi korytarzami
 • fantastyczna ciekawostka botaniczna
 • powolny wzrost
 • oryginalna ozdoba wnętrz
 • roślina dla kolekcjonerów

Wymagania Hydnophytum papuanum

Hydnophytum papuanum preferuje stanowiska dobrze oświetlone z rozporoszonym światłem. Wymaga wysokiej wilgotności powietrza i ciepła. Optymalna temperatura uprawy to 18-23 °C. Warunkiem sukcesu w uprawie hydnophytum jest przygotowanie właściwego, mocno przepuszczalnego podłoża. Można w tym celu stworzyć swoją mieszankę dodając do ziemi do roślin doniczkowych spory procent keramzytu, żwirku i humusu. Gleba musi być stale lekko wilgotna, ale nie może być mokra. Podlewać należy po lekkim przeschnięciu wierzchniej warstwy podłoża. Roślina preferuje zraszanie, zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy powietrze w mieszkaniach jest bardzo suche. W warunkach uprawy domowej hydnophytum nie ma możliwości symbiozy z tropikalnymi mrówkami, więc w okresie wzmożonej wegetacji powinno się regularnie dokarmiać roślinę nawozem do roślin ozdobnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 7 cm. Wysokość rośliny mierzona wraz z doniczką to około 15-20 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.

                   pachypodium_saundersii.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójdrzewkowaty
Kategoria odporności na chłódH -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Hydnophytum papuanum Mrówcza roślina"

Oryginał

Agnieszka B 2020-10-25

Ciekawa roślina.WYGLĄDA JAK GRUSZKA Z CZUBKA, KTÓREJ WYRASTAJĄ MIĘSISTE ŁODYŻKI Z GRUBYMI LIŚĆMI. Mam nadzieję ,że zadomowi się u mnie i będzie jej dobrze.

  Napisz opinię

  Hydnophytum papuanum Mrówcza roślina

  Hydnophytum papuanum Mrówcza roślina

  Cud natury! Roślina, która żyje w symbiozie w mrówkami! Rośnie w lasach tropikalnych jako epifit, a jej zgrubiała część służy mrówkom za schronienie. Rarytas dla kolekcjonerów!

   snowflake-512.png 

  Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

  Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

  Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

  W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

  seramis.jpg

  Inni kupili również:

  Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem