Uwaga! Ze względu na dużą ilość zamówień czas realizacji to obecnie około 1 tygodzień (5-7 dni roboczych)! Dostawy zagraniczne oraz możliwość rejestracji dla innych krajów niż Polska są okresowo zablokowane. International deliveries and registrations are temporary blocked.  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Crassula muscosa 'Variegata' Grubosz widełkowaty 'Variegata'

Cena: 7,50 zł

2-A-06-00017-NA-K1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Crassula muscosa 'Variegata' Grubosz widełkowaty 'Variegata'

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Crassula muscosa 'Variegata' - mieniący kolor liści

Piękna roślina pochodząca z Przylądka Dobrej Nadziei. Jej ogromnym atutem są mieniące się, cieniowane pędy w fioletowo-zielonej kolorystyce. Pędy rozgałęziają się na różnych wysokościach tworząc efektowną, zwartą kępę. W młodym wieku są wzniesione, u starszych okazów nieco pokładające się. Specyficzne, dachówkowate ułożenie drobnych, mięsistych listków, mocno przylegających do pędów sprawia, że mają w przekroju kształt czworokąta. Roślina bardzo efektowna ze względu na pokrój oraz oryginalną kolorystykę. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, ale również w wielu kompozycjach z innymi roślinami parapetowymi.

Walory Crassuli muscosa 'Variegata'

 • atrakcyjne, mieniące się wybarwienie liści
 • strzelisty pokrój
 • dachówkowaty układ liści
 • idealna roślina do tworzenia kompozycji z innymi sukulentami
 • bezproblemowa uprawa

Wymagania Grubosz widełkowatego 'Variegata'

 • jasne stanowisko, najlepiej w pełnym słońcu (mała ilość słońca spowoduje wybujałość i utratę koloru)
 • podlewanie bardzo oszczędne
 • przelanie rośliny może spowodować gnicie korzeni
 • podłoże porowate z dobrym drenażem
 • zimą ograniczamy podlewanie
 • rośnie wolno, wzrost można regulować przez przycinanie

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

                              https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/echeveria_pulvinata_frosty_cristata5.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówżółty
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódE -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Crassula muscosa 'Variegata' Grubosz widełkowaty 'Variegata'"

Bardzo ciekawy okaz

Anna G 2020-03-20

Niesamowicie atrakcyjnie komponuje się w kolekcji sukulentów. Kolor liści jest jakby przydymiony, przyprószony, więc wprowadza to dodatkowo fajny efekt w gąszczu od ZP Niestety nie wiem na czym polega jej fenomen wybarwiania się na fiolet, gdyż tylko kilka pędów się wybarwiło, inne pozostają zielone :) Co absolutnie nie przeszkadza jej urodzie.

 • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Crassula muscosa 'Variegata' Grubosz widełkowaty 'Variegata'

Crassula muscosa 'Variegata' Grubosz widełkowaty 'Variegata'

Czas realizacji zamówienia to obecnie około 1 tydzień (5-7 dni roboczych)!

PRZYDATNE INFORMACJE

Czas realizacji jest niezmienny

Długi czas realizacji wynika z bardzo dużej ilości zamówień oraz wszechobecnych trudności wynikających ze stanu pandemii. Niestety nie jesteśmy w stanie spełniać próśb o skrócenie czasu realizacji ze względu na kolejność i sprawiedliwość wobec Klientów, którzy złożyli zamówienie przed Tobą! Jeśli Twoje zamówienie uda się wysłać wcześniej, otrzymasz powiadomienie mailowe.

Prosimy o cierpliwość! 

Jeśli nie minął jeszcze deklarowany czas realizacji, prosimy o nie zadawanie pytań o termin realizacji i status zamówienia. Przyspieszy nam to proces odpowiedzi na wiadomości w innych sprawach, a infolinia rzadziej będzie zajęta! Aktualny status zamówienia można zawsze sprawdzić na stronie, do której link prześlemy w mailu po zakupie.

Złożone zamówienia traktujemy jako ostateczne!

Przemyśl swoje zakupy przed zatwierdzeniem zamówienia. Chcemy, aby nasza obsługa mogła poświęcić całą swoją uwagę na sprawną obsługę Klienta, dopilnowanie jakości wysyłanych produktów oraz bezpieczne pakowanie. W związku z tym po złożeniu zamówienia nie ma możliwości jego modyfikacji i dodawania kolejnych produktów. Niestety przy dużej ilości zamówień wydłuża to proces realizacji i powoduje duże komplikacje, które nie ułatwiają nam pracy w tym trudnym okresie.

Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość oraz przepraszamy za niedogodności!

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem