Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Haworthia reinwardtii Haworsja

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02713-VP-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Haworthia reinwardtii Haworsja

Niewielki i mało wymagający sukulent w formie kolumnowej rozety. Zielone mięsiste liście ozdobione są białymi guzkowatymi plamkami, które tworzą poziome linie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Haworsja reinwardtii -sukulenty do cienia

Haworthia reinwardtii jest niskim sukulentem, który w naturze rośnie w RPA na suchych i skalistych klifach, w cieniu skał, krzewów i wyższych roślin. Tworzy wydłużone rozety ze sztywnych, mięsistych, ostro zakończonych liści. Liście ułożone są spiralnie i układają się w wąską kolumnę, która osiąga wysokości 20 cm. Roślina rozrasta się na boki wydając rozety potomne i po czasie tworzy grupkę blisko sąsiadujących, smukłych rozet kolumnowych. Liście są u dołu szersze i zwężają się ku szpiczastemu, lekko zakrzywionemu wierzchołkowi. Ozdobione są białymi guzkowatymi, wypukłymi plamkami, które miejscowo tworzą poziome linie na tle zieleni. Na stanowiskach mocno nasłonecznionych liście przybierają czerwono-miedzianych rumieńców. Wiosną haworthia reinwardtii zakwita rurkowatymi, różowo-białymi kwiatami skupionymi w groniastym kwiatostanie, który wyrasta na długim i cienkim pędzie spomiędzy ciasno ułożonych liści. Ten sukulent jest świetną propozycją dla osób, które mają niewiele czasu na pielęgnację roślin oraz dla poczatkujących domowych ogrodników, gdyż jest łatwy w uprawie i ma małe wymagania.

Walory Haworthia reinwardtii:

  • niewielki rozmiar
  • pokrój kolumnowej, wąskiej rozety
  • zielone liście z białymi wypukłymi plamkami
  • drobne, biało- różowe kwiaty
  • sukulent o niewielkich wymaganiach
  • roślina bezpieczna dla zwierząt domowych

Wymagania Haworthii reinwardtii:

  • stanowisko jasne z rozproszonym światłem lub ocienione
  • podlewanie oszczędne
  • podłoże z dobrym drenażem (np. podłoże dla kaktusów z dodatkiem żwirku lub perlitu)
  • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Haworthia reinwardtii Haworsja"

Maluszek

Ewa Dmowska 2021-09-23

Śliczny, kolumnowy, zdrowy maluszek. Oryginalny pokrój. Super zalakowany do transportu.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Haworthia reinwardtii Haworsja

Haworthia reinwardtii Haworsja

Niewielki i mało wymagający sukulent w formie kolumnowej rozety. Zielone mięsiste liście ozdobione są białymi guzkowatymi plamkami, które tworzą poziome linie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty