Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Echeveria lauii Eszeweria

Cena: 15,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Echeveria lauii Eszeweria

Wyjątkowa odmiana o niezwykle jasnym, błękitno-białym ulistnieniu. Swoje cudowne ubarwienie sukulent zawdzięcza pudrowemu nalotowi, który pokrywa powierzchnię blaszek liściowych. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Echeveria lauii -unikatowe sukulenty

Wyjątkowy gatunek eszewerii o niezwykle jasnym, błękitno-białym ulistnieniu. Występuje bardzo rzadko w powszechnej sprzedaży, jest rośliną bardzo trudną w zdobyciu. Swoje cudowne ubarwienie sukulent zawdzięcza pudrowemu nalotowi, który pokrywa powierzchnię blaszek liściowych. Charakterystyczna powłoka chroni roślinę przed silnym nasłonecznieniem i nadmierną utratą wody, jednocześnie nadając jej niesamowitego uroku i wdzięku. Echeveria lauii rośnie bardzo powoli, osiągając maksymalnie około 15 cm wysokości i 12,5 cm średnicy. Mięsiste, grube, obłe, zaokrąglone liście tworzą symetryczną, niezwykle kształtną rozetę. Woskowy nalot znajdujący się na ich powierzchni łatwo się ściera, dlatego należy delikatnie obchodzić się z rośliną, aby nie utraciła ona swojej cudownej barwy. W okresie kwitnienia ponad biało-niebieskim ulistnieniem pojawiają się wysokie pędy zdobione uroczymi pomarańczowo-różowymi kwiatami. Jest to jednen z najbardziej atrakcyjnych gatunków eszewerii występujących w przyrodzie, który niewątpliwie warto mieć w swojej kolekcji. Gatunek polecany jest szczególnie kolekcjonerom.

Walory Echeverii lauii

 • symetryczny, równomierny pokrój
 • oryginalne zabarwienie i bardzo ładny kształt liści
 • kompaktowe rozmiary
 • atrakcyjne kwitnienie
 • łatwa, nieskomplikowana uprawa
 • roślina kolekcjonerska

Wymagania Echeverii lauii

 • podłoże zdrenowane,raczej suche
 • podlewanie oszczędne
 • stanowisko słoneczne
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
 • przesadzanie rzadkie, dopiero kiedy cała doniczka wypełni się korzeniami

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów pomarańczowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Echeveria lauii Eszeweria

Echeveria lauii Eszeweria

Wyjątkowa odmiana o niezwykle jasnym, błękitno-białym ulistnieniu. Swoje cudowne ubarwienie sukulent zawdzięcza pudrowemu nalotowi, który pokrywa powierzchnię blaszek liściowych. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty