Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Sedum morganianum 'Magnum'

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-00095-VP-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Sedum morganianum 'Magnum'

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Rozchodnik Morgana - Sedum morganianum

Ciekawa odmiana rozchodnika o długich, mięsistych liściach. Docelowo tworzy zwarte formy o oryginalnej kolorystyce i pięknym, kaskadowym pokroju. Starsze osobniki zachwycają długimi, gęsto ulistnionymi pędami, które przypominają zwisające warkocze. Żółto zielona barwa liści akcentowana jest pomarańczowo zakończonymi wierzchołkami liści, które rumienią się zwłaszcza podczas chłodniejszej pogody. Żółtawa zieleń liści nabiera oliwkowego blasku przy dużym nasłonecznieniu. Wszystko to za sprawą ochronnego wosku, który gatunek ten wytwarza na liściach, aby zabezpieczyć się przed nadmiernym parowaniem wody w okresie suszy. Oprócz ciekawej harmonii barwnej liści oraz formy, ozdobę stanowią także kwiaty -malinowo-pomarańczowe dzwoneczki pojawiają się na końcach pędów wiosną i latem. Jest rośliną o bardzo małych wymaganiach, doskonale znosi silne nasłonecznienie i niedobór wody dzięki mięsistym liściom oraz woskowatemu nalotowi, który ogranicza parowanie wody w czasie lata. Lubi duże ilości słońca oraz przepuszczalne podłoże. Jest idealną rośliną dla osób zapracowanych i zapominalskich, wytrzyma wiele tygodni bez podlewania.

Walory Sedum morganianum 'Magnum'

  • drobne kwiaty o różowo pomarańczowej barwie
  • liście o żywej barwie
  • kaskadowa forma
  • „żelazna roślina”, odporna i wytrzymała

Wymagania Sedum morganianum 'Magnum'

  • miejsce jasne, słoneczne
  • podlewanie oszczędne
  • podłoże zdrenowane
  • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów   

Uwaga! Podczas transportu pojedyncze liście mogą się ułamać/odpaść, nie wpłynie to jednak na dalszy, prawidłowy rozwój sadzonki.

Pojedyncze liście można łatwo ukorzenić.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Sedum morganianum 'Magnum'

Sedum morganianum 'Magnum'

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty