Aglaonema 'Zircon Red' Aglonema

Cena: 24,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02537-NA-K4

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Zircon Red' Aglonema

Zjawiskowa czerwonolistna odmiana o wyjątkowo intensywnym wybarwieniu. Kształt liścia podkreślony jest cienkim, zielonym marginesem. Rarytas dla wielbicieli aglonem. Roślina cienioznośna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

 Aglonema 'Zircon Red'

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglonema 'Zircon Red' jest jedną z piękniejszych i rzadko spotykanych w sprzedaży odmian. To bezwzględne "must have" w domowej kolekcji tych roślin – rarytas, który swą intensywną barwą ożywi każde wnętrze i doda mu energii. Tworzy zwarty, kępiasty pokrój i osiąga ok. 40 – 50 cm wysokości. Liście są duże, szerokie, osadzone na jasnych ogonkach, zakończone zaostrzonym wierzchołkiem i mają nieco sercowaty kształt bez wyraźnego, głębokiego wcięcia u podstawy. Największą ozdobą odmiany 'Zircon Red' jest niesamowita, pełna temperamentu barwa liści. Od pierwszego wejrzenia liście przyciągają wzrok intensywną czerwienią, a ich brzegi wykończone są zielonym, cienkim marginesem, podkreślającym bujny kształt. Osobliwe wybarwienie w połączeniu z wyjątkowym kształtem liści sprawia, że cała roślina wygląda jak skupisko czerwonych serc. Najmłodsze, rozwijające się dopiero liście są jaśniejsze, często mają różowo- kremową barwę, dopiero z czasem przybierają odcień intensywnej czerwieni. Spodnia strona blaszki liściowej jest jaśniejsza, zwykle jasnoróżowa. Liście mogą różnić się intensywnością czerwieni i ilością zielonego barwnika. U młodych roślin liście są pstrokate i zupełnie niepodobne do tych u dorosłych osobników. Każdy z nich jest niepowtarzalny i wyjątkowy.

Walory aglaonemy 'Zircon Red':

  • atrakcyjna, intensywnie czerwona kolorystyka
  • kontrastowy ciemnozielony margines
  • jasne ogonki liściowe
  • zwarty, kępiasty pokrój
  • łatwa uprawa
  • roślina cienioznośna

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy:

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Zircon Red' Aglonema

Aglaonema 'Zircon Red' Aglonema

Zjawiskowa czerwonolistna odmiana o wyjątkowo intensywnym wybarwieniu. Kształt liścia podkreślony jest cienkim, zielonym marginesem. Rarytas dla wielbicieli aglonem. Roślina cienioznośna.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty