Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Kalanchoe marmorata

Cena: 8,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-00100-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Kalanchoe marmorata

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Kalanchoe marmorata - żyworódka

Gatunek żyworódki charakteryzujący się owalnymi liśćmi o ciekawym ubarwieniu, które pojawiają się regularnie na wzniesionych pędach. Dorasta do 40 cm wysokości i podobnej szerokości. Kalanchloe marmorata jest niezwykle atrakcyjnym kwiatem domowym ze względu na niewielkie wymagania, oryginalny pokrój, samoistne rozmnażanie oraz ciekawe ubarwienie. Jasnozielone liście żyworódki zdobione są  ciemnofioletowymi plamkami. Dodatkowo przy dużej ilości światła nabierają one delikatnych, fioletowo-różowych rumieńcy. Na ząbkowanym, purpurowym brzegu blaszki liściowej wytwarzane są liczne rozmnóżki, które opadając na ziemię, szybko się zakorzeniają, dając początek nowej roślinie.

Kalanchoe marmorata - walory:

  • ciekawe wybarwienie liści
  • samoistne namnażanie
  • roślina odporna na zaniedbania
  • niewielkie wymagania

Kalanchoe marmorata - uprawa (pielęgnacja):

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.  Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Kalanchoe marmorata"

Sliczna

Ania A 2020-10-29

Dziś doszła do mnie i jest prześliczna,polecam.Dziekuje ZP.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Kalanchoe marmorata

Kalanchoe marmorata

Podobne produkty