Cissus rotundifolia Cissus cukrowy

Cena: 17,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01364-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Cissus rotundifolia Cissus cukrowy

Pnący cissus cukrowy o okrągłych liściach i niezwykłej umiejętności wydzielania kryształków cukru. Sukulent łatwy w uprawie, który wspina się za pomocą wąsów czepnych.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Cissus rotundifolia -Cissus cukrowy

Cissus rotundifolia w naturze rośnie w Afryce Wschodniej. Nazwa rośliny pochodzi od greckiego słowa kissos, co oznacza bluszcz i wskazuje, że mamy do czynienia z pnączem. Jest niezwykłą, pełną ciekawostek, a przy tym bajecznie łatwą w uprawie rośliną. Angielska nazwa potoczna ‘Suculent Grape’ sugeruje powiązania z winoroślą i rzeczywiście cissus należy do tej samej rodziny. Wspina się po podporach za pomocą wąsów czepnych, a jego owocami są kuliste czerwone jagody, zebrane w grona. Cissus rotundifolia ma niezwykłą umiejętność wydzielania drobnych kryształków fruktozy na powierzchni liści i łodyg. Obserwowanie tego zjawiska w domowym zaciszu jest nie lada atrakcją. Zaskoczyć może też fakt, że należy do sukulentów. Ma okrągłe, mięsiste i woskowane liście, co oznacza, że potrzebuje mniej wody i lepiej od innych cissusów radzi sobie z suszą. Tworzy pnący pokrój i dorasta do 3 metrów wysokości. Potrzebuje podpór, po których będą mogły się wspinać jego gęsto ulistnione pędy. Prowadzony przy piramidalnej konstrukcji z kijków bambusowych, ułoży swoje okrągłe liście dachówkowato i utworzy atrakcyjną formę stożka.

Walory Cissusa rotundifolia

  • pnący wzrost
  • atrakcyjne wąsy czepne
  • okrągłe zielone liście
  • niezwykła umiejętność wydzielania kryształków cukru
  • roślina łatwa w uprawie

Wymagania Cissusa

Cissus rotundifolia jest rośliną łatwą w uprawie, polecaną nawet dla tych, którzy nie mają ręki do roślin. Preferuje stanowiska słoneczne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Idealna będzie dla niego wystawa wschodnia lub zachodnia. Bezpośrednie, ostre światło może przypalić liście. Z kolei zbyt mała ilość światła spowoduje, że roślina przestanie rosnąć. Preferuje glebę przepuszczalną z dobrym drenażem na dnie doniczki. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Podlewanie powinno być umiarkowane, a gleba musi lekko przeschnąć pomiędzy podlewaniami. Lepiej zniesie suszę niż przelanie. Temperatura uprawy nie powinna być niższa niż 7°C, najlepiej radzi sobie w temperaturze pokojowej od 18 do 26 °C. Wymaga podpór, po których będzie się wspinać np. tyczek bambusowych. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów          

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści niebieski
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Cissus rotundifolia Cissus cukrowy"

Słodka

Klaudia F 2020-08-16

Ta roślinka jest cudowna i bardzo żywa. Co dzień większa. Wąsy czepne szukają miejsca, gdzie mogłyby się zaczepić, a jak się już zaczepią to zawijają się dookoła końcówką wąsa czepnego i trzymają się mocno. Czasem coś im nie pasuje, więc puszczają się i kolejnego dnia są już w innym miejscu. Codziennie muszę z rana zobaczyć co mój cissus porabia ;) Listki są super przyjemne w dotyku. Moja roślinka już wypuściła kryształki cukru. Bardzo polubiłam tego cissusa. Polecam :)

  • 8 z 8 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Cissus rotundifolia Cissus cukrowy

Cissus rotundifolia Cissus cukrowy

Pnący cissus cukrowy o okrągłych liściach i niezwykłej umiejętności wydzielania kryształków cukru. Sukulent łatwy w uprawie, który wspina się za pomocą wąsów czepnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty