Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym  Sprawdź

Hoya heuschkeliana

Cena: 45,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

Ta cena jest najniższa

2-B-09-02938-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Hoya heuschkeliana

Dekoracyjne pnącze o jajowatych, grubych i lekko wybrzuszonych liściach. Urzeka żółto-pomarańczowymi baldachami kwiatów o zapachu karmelu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja heuschkeliana

Hoya heuschkeliana pochodzi z Filipin i jest epifitycznym pnączem, które w naturze porasta tropikalne drzewa. Jej długie pędy ulistnione są parami naprzeciwlegle ułożonych liści, które osiągają do 7,5 cm długości i 3 cm szerokości. Węzły z liśćmi rozmieszczone są na pędach w większych odległościach od siebie, przez co wyraźnie widoczne są ich bezlistne długie odcinki. Liście mają jajowaty kształt, dość grubą i mięsistą blaszkę, a ich brzegi lekko wywijają się do dołu, wybrzuszając delikatnie środek blaszki. Z wierzchu są ciemnozielone z lekkim połyskiem, od spodu zdecydowanie jaśniejsze i matowe. Na pełnym słońcu liście mogą przybierać czerwonych rumieńców. Oprócz dekoracyjnego ulistnienia Hoya heuschkeliana zachwyca drobnymi, ale bardzo uroczymi kwiatami w kształcie kulistej urny. Mają one żółtą barwę w miodowy odcieniu i zebrane są w baldachowate kwiatostany po 12. Kwiaty pojawiają się zwykle latem i zdobią roślinę około 7 dni, roztaczając wokół specyficzny, karmelowo-maślany zapach. Dla pięknego i zdrowego wzrostu oraz kwitnienia gatunek ten potrzebuje nieco więcej ciepła i większej wilgotności powietrza niż wiele innych hoi.

Walory Hoya heuschkeliana:

  • długie pędy
  • pnący lub zwisający pokrój
  • stonowana kolorystyka
  • olśniewające baldachy kwiatów w miodowym odcieniu żółtego
  • atrakcyjny zapach kwiatów
  • hoja kolekcjonerska
  • łatwa uprawa

Wymagania hoi:

Hoya wymaga stanowiska z dużą ilością światła, ewentualnie miejsca półcienistego. Rośnie bardzo dobrze w temperaturze pokojowej od 15 °C do 25 °C i przy wysokiej wilgotności powietrza. Lubi zraszanie. Hoja nie toleruje nadmiaru i zastoju wody, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Latem podlewa się hoję obficie i regularnie, ale podłoże musi przeschnąć miedzy kolejnym podlewaniem. Zimą podlewa się oszczędne, tak aby nie dopuścić do wiotczenia liści. W okresie wegetacji hoję zasila się raz w tygodniu nawozem do roślin kwitnących lub storczyków, stosując połowę zalecanej dawki. Nie powinno się jej przestawiać zwłaszcza przed i w czasie kwitnienia, gdyż może to spowodować opadanie kwiatów i pąków.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya heuschkeliana

Hoya heuschkeliana

Dekoracyjne pnącze o jajowatych, grubych i lekko wybrzuszonych liściach. Urzeka żółto-pomarańczowymi baldachami kwiatów o zapachu karmelu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg